Obálka audioknihy Gregor

Interpret: Zuzana Kronerová
Vydavatel: Fond na podporu umenia, Wisteria Books
Vydáno: 2023

Dobrodružná rozprávka o putovaní kráľovského syna Gregora za nevestou zo svojho sna je plná čarovných zvierat aj ľudí. Pripravte sa na koňa Koňa, ktorý sa zmenšuje a zväčšuje podľa potreby, na dobrosrdečného obra, prešibaného komorníka Komorníka a ešte prešibanejšieho kráľa Karola. Zažijete najkratšiu vojnu v dejinách,
ochutnáte voňavé hrušky zo zázračného stromu a spoznáte viacero veľmi múdrych žien v rôznom veku. Čaká vás jednoducho neuveriteľná rozprávková jazda s tým najšťastnejším koncom, aký si viete predstaviť.

Kompletnú neskrátenú verziu knihy s láskou číta Zuzana Kronerová. Po štúdiu na VŠMU pôsobila v Divadle pre deti a mládež v Trnave, neskôr v Bratislave na Novej scéne, v SND a v Divadle Astorka. Často vystupuje aj v Česku a veľkú popularitu si získala nielen ako divadelná, ale aj ako filmová herečka. Za svoje umelecké majstrovstvo získala významné ocenenia, napríklad Českého leva za film Baba z ľadu, ale aj vyznamenanie od prezidenta SR. Deti ju majú rady ako Ednu Módnu v Rodinke Úžasných alebo vo filmoch o Harrym Potterovi. Úzko spolupracuje so Slovenským rozhlasom. Má dve deti a žije v Bratislave.

Audiokniha Gregor – Rozprávka o veľkom putovaní, autor Soňa Borušovičová-Volentier.