Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Strašidlo minulosti

Strašidlo minulosti

Jaroslav Velinský

Délka: 8 h 40 min
Interpret: Libor Hruška
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2024
Typ souboru: MP3
Velikost: 489 MB

OTA FINK SE VYDÁVÁ PO STOPÁCH VRAHA

Sympatický chlapík, soustružník Ota Fink, je důvtipný a neohrožený sukničkář. V detektivce Jaroslava Velinského aka Kapitána Kida hledá vraha své dávné lásky.

Soustružník Ota Fink je sympatický chlapík, který se umí postavit k práci, rozzářit hospodskou společnost i poplést děvčatům hlavu. A taky má dost pod čepicí, aby si dokázal dát dvě a dvě dohromady a sesbírat střípky informací tam, kam se policie nedostane. Zájezdový autobus n. p. Pragokov zastaví v osamělém hostinci, v němž Ota Fink rozpozná někdejší brigádnickou ubytovnu, kde kdysi prožil svou první lásku ke krásné Lucii. Vybaví se mu krásné vzpomínky a po návratu do Prahy jde po Luciiných stopách. Zjistí však, že dívka je mrtvá… Ota se vydává po stopách vraha. Jenže stopa už dávno vychladla a pátrání v socialistickém Československu roku 1959 bude pěkně zapeklité.

JAROSLAV VELINSKÝ
Jaroslav Velinský aka Kapitán Kid byl český prozaik, básník, písničkář a člen trampské osady Island. Pocházel z umělecké rodiny, maminka i děda byli herci. Během života vystřídal řadu zaměstnání. Byl horníkem, soustružníkem, nočním hlídačem v zoo i opravářem sportovního nářadí. Později působil jako umělecký pracovník libereckého Divadla hudby, písmomalíř, reklamní grafik a typograf. V padesátých letech napsal své první trampské písničky, některé z nich zlidověly. Spoluzaložil hudební festival Porta, na kterém sám aktivně vystupoval. Psal hlavně detektivky a literaturu pro mládež. Překladatel František Jungwirth prohlásil: „Má-li naše literatura svého Philipa Marlowa, je jím Ota Fink z knih Jaroslava Velinského.“

LIBOR HRUŠKA
Český herec a režisér. Je absolventem Pražské konzervatoře, jako herec působí či působil v Divadle v Řeznické, A studiu Rubín, Státním divadle Ostrava, Divadle pod Palmovkou, Karlínském divadle, Divadle U Valšů, Divadle ve Věži… Jeho hlavním oborem je dabing. S hlasem Libora Hrušky se setkáme v rolích Marka Wahlberga, Aarona Eckharta, Kurta Russella nebo Jamieho Foxxe. Mezi jeho nejzajímavější dabingové příležitosti patří dabing Rodneyho McKaye v seriálu Hvězdná brána: Atlantida. Daboval i skřítka Dobbyho ve filmech o Harry Potterovi. Za dabing Jamieho Foxxe ve filmu Ray obdržel v roce 2006 Cenu Františka Filipovského. Je i dabingovým režisérem – od roku 1999 se podílí na českém znění německého akčního seriálu Kobra 11.

Nahrávka vznikla podle knihy Jaroslava Velinského Strašidlo minulosti vydané nakladatelstvím Mystery Press v roce 2023. Copyright © Jaroslav Velinský – heirs, 2002 / 2007. Čte Libor Hruška. Režie a zvuk Vratislav Hubička. Technická redakce Jaroslav Janda. Vyrobilo studio Soundguru. Design a grafická úprava obalu pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o. ve spolupráci s nakladatelstvím Mystery Press v roce 2024.

Audiokniha Strašidlo minulosti, autor Jaroslav Velinský, čte Libor Hruška.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma