Obálka audioknihy Vraždy v kruhu: Dívky nalehko

Vydáno: 2023
Série: Vraždy v kruhu díl 2

KOMISAŘ HOLINA PÁTRÁ PO VRAZÍCH VIETNAMSKÉ DÍVKY

Další případ komisaře Holiny známého z knižní i televizní série Vraždy v kruhu. Je vražda mladé Vietnamky motivovaná sexuálně, nebo je za zločinem něco víc?

Je vražda vietnamské dívky nalezené v soukromé zahradě v lehkém erotickém prádle motivována sexuálně? Komisař Holina, známý čtenářům i televizním divákům ze série Vraždy v kruhu, má čím dál víc pochybností. Dá opět na rady své bývalé přítelkyně, psycholožky a astroložky Sabiny? Pátrání ho zavádí do proslulé vietnamské tržnice SAPA, postupně však zjišťuje, že ve hře je mnohem víc. Napětí a logický úsudek jsou znaky dobré detektivky. A Iva Procházková dovede pracovat s tajemstvím velmi vynalézavě…

IVA PROCHÁZKOVÁ
Autorka próz pro děti, dramatička a scenáristka. Dcera spisovatele Jana Procházky, který se v roce 1968 stal jednou z předních osobností pražského jara. Její sestra Lenka Procházková je rovněž spisovatelkou. Po maturitě v roce 1972 nesměla studovat na žádné vysoké škole. Pracovala v manuálních zaměstnáních a v roce 1983 odjela s manželem, režisérem a hercem Ivanem Pokorným a dětmi do Rakouska. V roce 1986 se celá rodina přestěhovala do západoněmecké Kostnice, kde založili autorské divadlo Schlauer Kater. Od roku 1988 žili v Brémách, kde spolupracovali s divadlem Theater im Packhaus. V roce 1994 se vrátili do Prahy. Je několikanásobnou držitelkou ceny Zlatá stuha pro autory knih pro děti (mimo jiné za knihu Myši patří do nebe, která se stala předlohou úspěšného animovaného filmu), v roce 2019 obdržela Zlatou stuhu za celoživotní přínos dětské literatuře.

JAN KOLAŘÍK
Herec, rocker, otec tří dětí a brněnský patriot. V Divadle Husa na provázku hraje s krátkou přestávkou od ukončení brněnské konzervatoře v roce 1988. Vedle toho natáčí filmy a televizní pořady, nahrává nebo moderuje v rádiu. V divadelní inscenaci Vladimíra Morávka Bratři Karamazovi: Vzkříšení ztvárnil generála Sněgirova tak dokonale, že si ho později režisér Petr Zelenka vybral do svého filmu Karamazovi. Vedle Karamazových se objevil ve filmech Poslední závod, Chyby, Havel, Definice lásky, Hastrman a v dalších. Kromě Husy na provázku Kolařík vystupuje i v brněnském Divadle U stolu v představení Iva Krobota Magor. Na obrazovkách se naposledy objevil v minisérii Jana Prušinovského Dobré ráno, Brno!, která s nadsázkou vykresluje zákulisí brněnského studia České televize.

Nahrávka vznikla podle knihy Ivy Procházkové Dívky nalehko, vydané nakladatelstvím Paseka v roce 2016. Text copyright © Iva Procházková, 2016, 2022. Čte Jan Kolařík. Režie, zvuk Jiří Pochvalovský. Zvukové předěly Nikolaj Ivaskiv. Vyrobilo studio Soundguru. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Design a úprava obalu pro CD Natalie Oweyssi. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2023.

Audiokniha Dívky nalehko, autorka Iva Procházková, čte Jan Kolařík.

Série Vraždy v kruhu

Obálka audioknihy Vraždy v kruhu: Muž na dně
Vraždy v kruhu: Muž na dně
Obálka audioknihy Vraždy v kruhu: Dívky nalehko