Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy O čertovi

O čertovi

Pavel Čech

Délka: 24 min
Interpret: Pavel Soukup
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2022
Typ souboru: MP3
Velikost: 23 MB

Jak láska pekelníka napravila … nevěříte?

Překrásný příběh o čertovi Florimónovi, který byl vyslán z pekla na zem zlobit kominíky.

Čert Florimón byl Luciferem seslán na zem, aby škodil lidem. Správný čert neudělá ani krok bez kapesního vydání knížky „Kterak lidem škoditi, zvláště kominíkům“. A tak se do zlobení Florimón pustil s plnou vervou. Zpočátku nadělal na střechách a v komínech hodně škod. Jednoho dne se mu ale stala nehoda. Díky ní se jeho život dočista změnil.

PAVEL ČECH
Český malíř, autor komiksů, ilustrátor a tvůrce autorských knih. Vyučil se strojním zámečníkem, pracoval jako opravář v Královopolské strojírně a následně 15 let jako profesionální hasič. V roce 2004 toto povolání opustil a naplno se začal věnovat ilustraci a literární tvorbě. Jako autor komiksů od roku 2002 spolupracuje s časopisy Aargh, Stripburek a K9. Vydal na sedmnáct autorských knih, ve kterých dominují jeho inovativní ilustrace. Za knihu Velké dobrodružství Pepíka Střechy získal cenu Magnesia Litera v kategorii kniha pro děti a mládež. Je dvojnásobným držitelem Ceny Muriel za nejlepší původní český komiks. Svými kresbami se podílel na tvorbě knih Jana Skácela (Uspávanka s plavčíkem a velrybou), Radka Malého (Listonoš vítr) nebo Jiřího Kratochvila (Noční tango nebo Brno nostalgické i ironické).

PAVEL SOUKUP
Po maturitě na SVVŠ Budějovická roce 1967 vystudoval fakultu žurnalistiky na Univerzitě Karlově v Praze a Divadelní fakultu AMU. Prošel divadly v Olomouci (1974–1978), Liberci (1978–1982) a Městskými divadly pražskými (1982–1986). Později se stal členem souboru Hudebního divadla v Karlíně. Jako dabér propůjčil svůj hlas hereckým osobnostem jako Arnold Schwarzenegger, Robin Wiliams, Gérard Depardieu, Michael Douglas, Harrison Ford, Bruce Willis, Robert Redford nebo Sylvester Stallone. Svým zajímavým, melodickým hlasem doprovodil mnoho dokumentů.

Nahrávka vznikla podle knihy Pavla Čecha O čertovi vydané nakladatelstvím Petrkov v roce 2014. Copyright © 2011, Pavel Čech. Čte Pavel Soukup. Režie, zvuk Vratislav Hubička. Technická redakce Klára Melicharová. Ilustrace © Pavel Čech, 2011. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2022.

Audiokniha O čertovi, autor Pavel Čech, čte Pavel Soukup.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma