Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Dobrodinci

Dobrodinci

A. M. Ollikainen

Délka: 9 h 38 min
Interpret: Jana Plodková
Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2023
Série: Komisařka Paula Pihlajová díl 1
Typ souboru: MP3
Velikost: 543 MB

Jaké by bylo probudit se v temnotě prázdného lodního kontejneru, bez vzpomínek na to, co se děje, zato s děsivým vědomím toho, že dovnitř proudí hektolitry vody, před níž není úniku? Právě takový temný osud někdo přichystal pro ženu tmavé pleti, kterou přivolaní policisté najdou v obřím plechovém akváriu před branami vily neziskové nadace. Ta spadá pod holding rodiny Lehmusojových, která náleží k místní honoraci, a jak se rychle ukáže, jejich koncernu patří i dotyčný kontejner. Policie začíná podivnou vraždu prošetřovat, je však třeba velké opatrnosti, protože lidé honosící se příjmením, jež odkazuje k finským lípám, mají nejen plno tajemství, ale také velký vliv.

Vyšetřovatelé v čele s komisařkou Paulou Pihlajovou budou muset zjistit, proč stopy zločinu vedou do Afriky, kde zakladatel koncernu Hannes svého času podnikal a neobvykle zbohatl na rozvojové pomoci. Paula má přitom dost vlastních starostí, protože mladý delikvent, s nímž ji pojí bolestný vztah, byl právě odsouzen za to, že kvůli dávce amfetaminu ubodal člověka. Komisařka se tak pokouší odhalit nejen to, kdo může za smrt ženy v lodním kontejneru, ale také příčinu toho, proč jí blízký mladík znovu porušil zákony…

Kniha manželů Ollikainenových se dočkala četných překladů i řady literárních ocenění, mj. ceny National Crime Novel Competition v roce 2019.

Audiokniha Dobrodinci, autor A. M. Ollikainen, čtou Jana Plodková a Marie Štípková.

více

Série Komisařka Paula Pihlajová

Obálka audioknihy Dobrodinci
Dobrodinci

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma