Obálka audioknihy Jak se stát dobrým psychoterapeutem

Jak se stát dobrým psychoterapeutem

Zbyněk Vybíral

Interpret: Tomáš Voženílek
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2022

VÁŠ PRŮVODCE PO GALAXII PSYCHOTERAPIE.

Co všechno má umět dobrý psychoterapeut a co ho může vést či svést? Do toho zájemce sro-zumitelně a čtivě zasvětí příručka určená laikům i profesionálům.

Odborná, a přitom čtivě a srozumitelně pojatá příručka je užitečná pro každého, kdo podstupuje psychoterapeutický výcvik nebo se psychoterapií živí, ale nasměruje i ty,
kteří o této profesi teprve uvažují či se o ni zkrátka jen zajímají. Autor v ní zasvětí zájemce do toho, co všechno by měl umět dobrý psychoterapeut, jak vést rozhovor, umět naslouchat, do-držovat etiku i nebát se improvizovat. Pomocí této knihy si můžete najít svůj vlastní terapeu-tický styl. Autor sice vycházel z řady výzkumů a opíral se o výpovědi mnoha zkušených od-borníků, důraz však klade na srozumitelnost a praktičnost výkladu. Ačkoliv je člověku vrozená touha rychle soudit druhé, psychoterapeut má podle Vybírala nejprve porozumět, pak teprve může soudit. V knize se snaží nastínit, jak toho docílit.

ZBYNĚK VYBÍRAL
Renomovaný psycholog a profesor působící na Katedře psychologie Masarykovy univerzity v Brně. V minulosti pracoval jako psychoterapeut i jako lektor psychoterapeutického výcviku. Zastává pozici senior editora v časopise Psychoterapie. Je členem mezinárodní Společnosti pro výzkum psychoterapie a autorem řady publikací, například Psychologie komunikace, Lži, polopravdy a pravda v lidské komunikaci, Psychologie jinak či Úskalí internetového poradenství. Byl také editorem a spoluautorem knihy Současná psychoterapie.

TOMÁŠ VOŽENÍLEK
Rozhlasový moderátor, publicista a editor. Vystudoval magisterský obor Sociální a masová
komunikace na Univerzitě Jana Amose Komenského v Praze a své jazykové schopnosti si
prohloubil studiem na Devon School of English a EC Brighton English Language School. Od roku 2000 pracuje v Českém rozhlase. Na stanici Dvojka moderuje Sobotní dobré ráno, Noční Mikrofórum či Kávu o čtvrté, slyšet ho můžete i na Českém rozhlase Pohoda. Souběžně spolupracuje s Českou televizi jako scenárista a režisér (Abeceda ČT, 13. komnata, Fokus ČT24, Retro) a připravuje reportáže pro Objektiv ČT24.

Nahrávka vznikla podle knihy Zbyňka Vybírala Jak se stát dobrým psychoterapeutem, vydané nakladatelstvím Portál v roce 2016. Text copyright © Zbyněk Vybíral, 2016. Čte Tomáš Voženílek. Režie a zvuk Nikolaj Ivaskiv. Hudba Soundguru. Technická redakce Klára Melicharová. Vyrobilo studio Soundguru. Design obálky Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o. ve spolupráci s nakladatelstvím Portál, s. r. o., 2022.

Audiokniha Jak se stát dobrým psychoterapeutem, autor Zbyněk Vybíral, čte Tomáš Voženílek.