Pohádky strýčka Jedličky 2

Koupit za 139 Kč Cena včetně DPH

Délka: 1 h 36 min
Interpret: Antonín Jedlička
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2013
Typ souboru: MP3
Velikost: 90 MB

Pohádky strýčka Jedličky 2 - audiokniha obsahuje pohádky pro děti, jež napsal a vypravuje sám Antonín Jedlička, Štěpánka Haničincová, František Filipovský, Lubomír Lipský a další.

8. února 1923 se narodil Antonín Jedlička, kterého všechny děti od konce 40 let minulého století znaly jako Strýčka Jedličku po dalších 40 let. Antonín Jedlička kdysi vstoupil do světa umění jako člen dětských rozhlasových souborů, byl zpěvákem i filmovým a televizním hercem, nejznámější byl ale jako imitátor různých zvuků.
V roce 1947 založil svoje Divadélko Strýčka Jedličky pro děti a jeho pohádky a příběhy hýřily různými zvuky a postavami nejen ze světa zvířat. Tento komplet spojuje dva tituly, které vyšly v roce 1964 pod názvem Pohádky strýčka Jedličky a v roce 1965 pod názvem Nové pohádky strýčka Jedličky, Možná, že se dnešní děti zaposlouchají do typických pohádek strýčka Jedličky a dozví se tak o tom, Jak vítr sfoukl noty za piáno, Jak psací stroj psal sám nebo O pilotovi, kterému táhlo na nohy a další podivuhodné příběhy lidí, zvířátek či dokonce věcí.

Obsah:
1. Jak vítr sfoukl noty za piáno
2. Jak nápověda Klimbal tloukl špačky
3. Vodník potápěčem
4. Krotitel Drobeček
5. O pilotovi, kterému táhlo na nohy
6. Jak psací stroj psal sám
7. Co se stalo v zoologické zahradě
8. Paní Bambusová
9. O ošklivém bubeníkovi
10. Podivuhodný příběh
11. Tajemství žokejské čepice

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma