Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Dopisy Milady Horákové z pankrácké cely smrti

Dopisy Milady Horákové z pankrácké cely smrti

Milada Horáková

Délka: 2 h 9 min
Interpret: Taťjana Medvecká
Vydavatel: Audiotéka, Bookmedia
Vydáno: 2018
Typ souboru: MP3
Velikost: 121 MB

Taťjana Medvecká byla za načtení Dopisů MH Asociací vydavatelů audioknih oceněna jako nejlepší interpretka za rok 2018.

JUDr. Milada Horáková se stala obětí justiční vraždy ale také symbolem odporu proti režimu komunistické strany. Své dopisy napsala ve třech závěrečných dnech svého života 24. až 27. června 1950. Jsou opravdovým důkazem vnitřní síly této ženy a mají stále co říci, i když byly původně určeny hlavně rodině a nejbližším přátelům. Poslední ze svých dopisů napsala jen pouhé dvě hodiny před svou popravou – knižně byly vydány až po pádu komunismu – i přesto, že sama požadovala jejich vydání ihned po své smrti.

Autorem ilustrace na obálce je Jaromír Švejdík (Jaromír 99).

MILADA HORÁKOVÁ:
Milada Horáková byla česká právnička, politička a bojovnice za práva žen. Během druhé světové války se aktivně zapojila do odbojové organizace Petiční výbor Věrni zůstaneme a Politické ústředí. Samozřejmě že neunikla pozornosti gestapa – byla vyslýchána, týrána a zatčena až do osvobození spojenci v roce 1945. Ale jako ikona se zapsala do historie během komunistických procesů v 50. letech minulého století, kdy byla odsouzena ve vykonstruovaném spiknutí za velezradu k trestu smrti. Díky své neústupnosti a odvaze během svého sehraného soudu se stala symbolem odporu proti totalitě vládnoucí komunistické strany. Byla jedinou ženou popravenou v rámci těchto soudních řízení.

TAŤJANA MEDVECKÁ:
Táňa Medvecká absolvovala pražskou DAMU, hned po skončení studia se stala členkou činohry Národního divadla, kde působí dodnes. Zahrála si zde zatím ve více než osmdesáti premiérách. Za své mimořádné herecké výkony dvakrát získala cenu Thalie, vyhrála v rozhlasové anketě Neviditelný herec a za svou práci v dabingu obdržela Cenu Františka Filipovského. Krom dabingu se věnuje i čtení audioknih. Často se objevuje v televizi i filmu. Hrála v slavné komedii Marečku, podejte mi pero nebo například v pohádce Nejkrásnější hádanka.

Audioknihu Dopisy Milady Horákové z pankrácké cely smrti – titul, z kterého mrazí – čte Taťjana Medvecká.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma