Obálka audioknihy Pozitívne rozprávky

Interpret: Maroš Kramár
Vydavatel: Michaela Pribilincová
Vydáno: 2016

Klasické rozprávky prešli stáročiami rôznymi úpravami. A teraz je tu konečne ich verzia vhodná aj pre najmenšie deti. Ide o jedinečné motivačné rozprávky pre malých aj veľkých. Na audiu nájdete nie len klasické, ale aj nové rozprávky, ktoré pútavo a veselo nahovorilo pätnásť spomedzi najznámejších slovenských hercov: Kramár, Tlučková, Šišková, Noga, Sládečková, Hajdu, Latinák, Kemka, Miezga, Štúr, Malachovský, Topoľský, Ondrejková, Porubjaková, Jedľovský.

Chcete, aby sa vaše dieťa naučilo deliť a vážiť si svoje hračky? Aby si vedelo dať pozor na klebety či zlepšiť si svoju imunitu? Autorka rozprávok Michaela Pribilincová, doktorka psychológie, vložila do každej rozprávky pozitívne posolstvo. Sú to prvé a zatiaľ jediné rozprávky, ktoré obsahujú techniky z neurolingvistického programovania (NLP). Tieto techniky majú vedecky dokázanú účinnosť a môžu deťom napríklad pomôcť rýchlejšie sa uzdraviť, zvládať stres alebo upriamiť svoju pozornosť na to, čo si želajú. Techniky do textov pripravil Peter Sasín, zakladateľ NLP akadémie.

O ktoré rozprávky ide? Audiokniha obsahuje 5 audio rozprávok plus 5 pesničiek k rozprávkam s celkovou dĺžkou 57 min, z čoho tri sú známe: Červená čiapočka, Medovníková Chalúpka, Popoluška a dve doplnené - Vyberám si zdravie a Darované hračky.

A čo hovoria poslucháči Pozitívnych rozprávok?: „Keby som bol dieťaťom tak sa do Miškiných rozprávok a možno aj do jej autorky zaľúbim. Mojej vnučke Natali sa to stalo. Po niekoľkých pokusoch navodiť pred spaním v jej detskej hlávke pokoj a pohodu hororovými Valibukmi, rozpáranými bruchami vlkov, zlými Ježibabami či zhavranenými bratmi to dcéra takmer vzdala. Až sa mi do rúk dostali Pozitívne rozprávky spolu s piesňami a tak som ich pokusne vnučke prehral. Od prvých viet a tónov bolo jasné, že som trafil. Sám sa na nich zabávam, mám po nich radostnejší pohľad na život. Navyše sú to rozprávky slovenské, čo je v čase Shrekov, Mekgájverov a Barbín pomaly vzácnosťou. Vrelo ich odporúčam a úprimne Miške ďakujem. Jozef Banáš, dedo.“

Pozitívne rozprávky - audiokniha obsahuje rozprávky, ktorých autorkou je Michaela Pribilincová. Interpretmi sú Maroš Kramár, Zuzana Tlučková, Marta Sládečková, Miroslav Noga a ďalší.