Forbes červen 2020

Koupit za 99 Kč Cena včetně DPH

Délka: 2 h 42 min
Interpret: Vendula Fialová
Vydavatel: Forbes
Vydáno: 2020
Typ souboru: MP3
Velikost: 152 MB

Forbes červen 2020 – Audiotéka ve spolupráci s českým magazínem Forbes představuje Forbes v audio verzi. V téměř třech hodinách nahrávky najdete klíčové články aktuálního vydání magazínu Forbes. Čte Vendula Fialová.

O ČASOPISU FORBES:
První číslo magazínu Forbes vydali v roce 1917 B.C. Forbes a Walter Drey. V češtině vychází od roku 2011. Stejně jako mateřský časopis z New Yorku i ten český přináší příběhy úspěšných byznysmenů, upozorňuje na málo zřejmé trendy v byznysu a varuje před nebezpečími. Je nejlepším byznysovým magazínem na českém trhu, 60 procent obsahu je z prostředí českého byznysu, zbytek to nejlepší z americké edice a dalších jazykových mutací.

OBSAH:
1) Editorial – Nej, nej, nej…

2) Tenhle barák na vodstřel – Bývaly symbolem luxusu a prosperity. Dnes ale tradiční obchodní domy v Česku i ve světě chřadnou a koronavirus může být poslední ranou. Investory přesto zajímají.

3) Dobrodějka – Na časy koronavirové pandemie si Lada Brůnová ponese i silnou šťastnou vzpomínku. Prožila ji totiž na vlně sounáležitosti a laskavosti, když se Češi díky jejímu projektu Donio skládali na nákup plicních ventilátorů či svačiny pro lékaře. Rozdělili takhle 50 milionů korun.

4) Neohýbat! – Málokdo vidí pod kapotu českého byznysu tak jako Hana Součková, která už dva roky vede českou pobočku SAP.

5) Je to hra – Dřív nebo později na ně narazí každý, kdo chce pořídit chytré, krásné a smysluplné hračky nebo kvalitní školní batohy. Sestry Kristýna Křížová a Lucie Vlčková postupně budují výběrové hračkářství Agátin svět. A právě teď se jim jejich koncept obzvlášť vyplácí.

6) Česká spojka – Jak se z Vladimíry Glatzové stala nejvlivnější advokátka v Česku.

7) Žena, která si koupila Rolls-Royce – Jolanta Burkotová prodala svou firmu a udělala si radost.

8) Chystali jsme se na to tři roky – Jak v krizi uvažuje Daniel Křetínský a kde na svoje obří investice bere peníze.

9) Kdo se směje naposled? – Jeho stomiliardový investiční fond se během krize stal prakticky bezcenným. Avšak Masajoši Son má ještě pár es v rukávu.

10) Od zmrzliny k AirPodům – Před 13 lety neměl o ztrátového výrobce baterií do naslouchátek nikdo zájem. Až na Michaela Tojnera. Rakušan přezdívaný „Pan 300 %“ do toho šel, investoval 40 milionů dolarů a vydělal 1,9 miliardy (hlavně díky Applu).

11) Uvnitř dortů, uvnitř básně – Obsluhovali tam anglického krále. A co bylo skvělé pro něj, musí být skvělé pro každého. Největší historický lázeňský komplex v Evropě, jejž v Mariánských Lázních tvoří soustava luxusních hotelů, navíc dnes spojuje unikátní koridor. O něm si mohl i král nechat pouze zdát.

12) Chytit tu správnou vlnu – V Třebouticích u Litoměřic vyrostlo populární místo, kam jezdí surfovat olympijská vítězka Eva Samková i nejbohatší Češi. Místo moře jim k tomu stačí hladina Labe.

13) Mezi horami a srdcem – Daniela a Petr Hradilovi si dali pauzu od dobře rozjetého realitního byznysu, aby vrátili život 200 let staré chalupě a udělali z ní mezinárodní senzaci. Teď ke svému příběhu postavenému ze dřeva, kamene a duše hor píšou novou kapitolu.

14) Elektrický náboj – Harley, který neřve a nesmrdí, je jako Gin Tonic bez ginu, myslel jsem si. Tohle je ale nakonec minimálně OMFG Gin a ten nejlepší tonic dohromady.

15) Superženy v Brně – Gastronomie je obor, kterému dominují muži. Není to totiž nic lehkého, tvrdá dřina a spousty hodin práce. Někdy se tu ale na špičkové úrovni prosadí i ženy. Celý tým žen. Což se stalo v Brně.

více

Série Forbes 2020

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma