Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Reklama ...vážně!? 4

Reklama ...vážně!? 4

Jan Werich

Délka: 1 h 14 min
Interpret: Jan Werich
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2019
Série: Reklama...vážně!?
Typ souboru: MP3
Velikost: 70 MB

Audiokniha Reklama...vážně!? 4 je další mozaikou retro reklamních skečů z archivu Supraphonu.

..ve francouzštině se vyskytuje slovo réclamer, které je překládáno jako hlásit se, dožadovat se, stěžovat si, žádat, vyžadovat, reklamovat a podobně.
V některých spojeních, jako réclamer bruyamment - tj. hartusit, francouzština odkazuje k povaze reklamy, jako nepochybně v mnoha případech hodně hlasitého vychvalování čehosi.
Ottův slovník naučný z roku 1888 skutečně označuje slovo reklama (fr. réclame) jako přejaté do češtiny z francouzštiny ve významu "veřejného vychvalování", jak definuje jádro pojmu reklama,
což je pravděpodobně první definice reklamy v české historii...

Mozaiku "hlasitého vychvalování čehosi" jsme sestavili z archivních nahrávek (čemuž leckdy odpovídá i kvalita snímků), které vznikly ve studiích Supraphonu pro různé objednavatele v letech padesátých, šedesátých a zde, již ve čtvrtém pokračování úspěšného titulu, i sedmdesátých. Opět zde můžete slyšet scénky a skeče nahrávané pro Sazku, Knihu n.p., Sběrné suroviny, Jawu, Čs. státní loterii či Požární ochranu, pro umělce samotné či tzv PF podniku Rekrea.
Na titulu určeném pouze pro digitální obchody účinkují jak neznámí mluvčí tak umělci jako R.A. Dvorský, František Filipovský, Jan Werich, Miloš Kirschner a mnoho dalších - opět Vám ve všech těchto scénkách nabízíme dokumenty své doby.

více

Série Reklama...vážně!?

Obálka audioknihy Reklama... vážně!? 2
Reklama... vážně!? 2
Obálka audioknihy Reklama... vážně!? 3
Reklama... vážně!? 3
Obálka audioknihy Reklama ...vážně!? 4
Reklama ...vážně!? 4

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma