Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Reklama... vážně!? 2

Reklama... vážně!? 2

Josef Barchánek

Délka: 1 h 16 min
Interpret: Miloš Kirschner
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2019
Série: Reklama...vážně!?
Typ souboru: MP3
Velikost: 71 MB

...ve francouzštině se vyskytuje slovo réclamer, které je překládáno jako hlásit se, dožadovat se, stěžovat si, žádat, vyžadovat, reklamovat a podobně. V některých spojeních, jako réclamer bruyamment - tj. hartusit, francouzština odkazuje k povaze reklamy, jako nepochybně v mnoha případech hodně hlasitého vychvalování čehosi. Ottův slovník naučný z roku 1888 skutečně označuje slovo reklama (fr. réclame) jako přejaté do češtiny z francouzštiny ve významu "veřejného vychvalování", jak definuje jádro pojmu reklama, což je pravděpodobně první definice reklamy v české historii...

Mozaiku "hlasitého vychvalování čehosi" jsme sestavili z archivních nahrávek (čemuž leckdy odpovídá i kvalita snímků), které vznikly ve studiích Supraphonu pro různé objednavatele v letech padesátých, šedesátých a zde, ve druhém pokračování úspěšného titulu, i sedmdesátých. Opět zde můžete slyšet scénky a skeče nahrávané pro Sazku, Tukový průmysl, Sběrné suroviny, obchodní domy Prior, Čs. státní loterii či Požární ochranu a další. Ať jde o vtipný propagační snímek pro Tukový průmysl (např. na tuk Sanu - sestru másla či olivový olej) v opět skvělém podání Jana Wericha a Miroslava Horníčka, vážně míněné nicméně vtipné scénky Spejbla a Hurvínka v neméně skvostné interpretaci Miloše Kirschnera, opět Vám v nich nabízíme dokumenty své doby.

Audiokniha Reklama...vážně!? 2 je další mozaikou retro reklamních skečů, v kterých účinkují Miroslav Horníček, Miloš Kirschner, Jiří Štuchal nebo Jan Werich.

více

Série Reklama...vážně!?

Obálka audioknihy Reklama... vážně!? 2
Reklama... vážně!? 2
Obálka audioknihy Reklama... vážně!? 3
Reklama... vážně!? 3
Obálka audioknihy Reklama ...vážně!? 4
Reklama ...vážně!? 4

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma