Obálka audioknihy Moudrý kocour

Vydavatel: Česká televize
Vydáno: 2023
Série: Čtení do ouška

Příběh vypráví o malé víle, která ztratí při tanci svůj závoj. Nenašla ho ani s pomocí svatojánské mušky. Bez něj se ale nemůže vrátit do vílího světa. Muška jí poradí, že by jí mohl pomoci kocour, který bydlí u člověka v domě za zlatým mostem. Víla se tedy vydá za kocourem. A protože je kocour nejmoudřejší ze všech, ví, že víly závoje neztrácí, ale krade jim je straka. Moudrý kocour straku najde a ona mu raději sama dobrovolně závoj vrátí.

NAĎA KONVALINKOVÁ
Už jako studentka gymnázia hrála v dramatickém kroužku. V r. 1973 absolvovala obor herectví na pražské DAMU. V té době se prvně postavila před filmovou a televizní kameru. Nejprve působila v Divadle J. K. Tyla v Plzni, poté přešla do Městských divadel pražských. Nezapomenutelné role vytvořila ve Vinohradském divadle, divadlech Viola a Broadway.

Již od 80. let se věnuje práci pro děti a s dětmi. Natočila pro ně gramofonové desky, moderovala televizní pořad Kuřátka pro nejmenší diváky. Její podmanivý hlas je výbornou volbou právě pro dětské posluchače.

Audiokniha Moudrý kocour, autor Manfred Kyber, čte Naďa Konvalinková.

Série Čtení do ouška

Obálka audioknihy O třech dracích