Obálka audioknihy Ako si kukučka hľadala rodinu

Ako si kukučka hľadala rodinu

Simona Novotná

Interpret: Patrícia Jarjabková
Vydavatel: Fond na podporu umenia, Wisteria Books
Vydáno: 2024

Rozprávka o tom, aké je to mať rodinu, a ktorá rodina je vlastne naša skutočná.

V meste za veľkou riekou žil majster hodinár so svojím kocúrom Frolišom. Jedného dňa, keď kontroloval hodiny na kostolnej veži, našiel vo výklenku vajíčko. Onedlho škrupinka na vajíčku praskla a vykuklo z nej kukučiatko. Alžbetka. V hodinárstve bolo hneď veselšie. Keď sa naučila lietať, hrávali sa s kocúrom Frolišom na schovávačku. No raz ráno, keď zazrela odlietať kŕdeľ divých husí, rozhodla sa, že aj ona pôjde do sveta – hľadať svoju rodinu. V tej chvíli ešte netušila, že kukučie mamy kladú vajíčka do cudzích hniezd. Podarí sa Alžbetke nájsť, po čom tak veľmi túži?

Kompletnú neskrátenú verziu knihy s radosťou číta Patrícia Jarjabková. Poznáte ju z detskej televíznej relácie Od Kuka do Kuka aj z Divadla a.ha, kde si viac ako 10 rokov užívala s deťmi aj s ich rodičmi rozprávky o popletenej princeznej, o pátraní po Beláňoch, o trpaslíkoch a černokňažníkovi, o duchoch či pirátoch. S Divadlom a.ha a výnimočnými hercami so znevýhodnením vytvorila divadelné zoskupenie Stopy snov a sedem úžasných premiér. Pripravila CD Paťa pátra, knižku Môj kamarát Kuko a neustále podporuje ľudí s mentálnym znevýhodnením. Teraz sa venuje starým ľuďom a učí sa odprevádzať ich pri odchádzaní z tohto sveta ako dula. Má dcéru Michalu, syna Ondra a vnuka Alexandra, na ktorého pri čítaní tejto knižky (o rodine) veľa myslela.

Simona Novotná má rada jeseň, knihy, škoricový čaj a zo všetkého najradšej si vymýšľa.
Po vyštudovaní filmovej dramaturgie a scenáristiky na Akadémii umení v Banskej Bystrici sa svojho sna nevzdala. Aj naďalej sa venuje písaniu príbehov a rozprávok, ktoré príležitostne číta deťom v miestnej knižnici. Verí, že rozprávky sú tu preto, aby spravili zo sveta krajšie miesto. Debutovala knihou Rozprávky pre odvážne deti (2018).

autor: © Simona Novotná 2020
interpret: Ⓟ Paťa Jarjabková 2023
zvuk © Miroslav Králik 2023
hudba © maestro-misha2012
réžia © Barbora Kardošová2023
ilustrácie © Alžbeta Kováčová 2020
grafická úprava © Ryc Trable 2023
Vyrobila WISTERIA BOOKS s.r.o. Bratislava Ⓟ 2023 © 2023

Vydanie audioknihy z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.