Obálka audioknihy Vlci z Cally

Vydáno: 2018
Série: Temná věž díl 5
Velikost: 1.54 GB

Série Temná věže popisuje cestu hlavního (anti)hrdiny Rolanda Deschaina z Gileadu, posledního „pistolníka“, při hledání Temné věže.

V tomto díle se Ronald i se svou Ka-tet opět vydává na cestu za Temnou věží. Překvapí je ale vesničané z nedaleké Cally a požádají je o pomoc. O pistolnících z rodu Eldova je totiž známo, že žádost o pomoc neodmítají. Vesnici sužují nájezdy „vlků“, které se konají každých 21 let. Při těchto nájezdech vlci vždy unesou od jednoho ze všech dvojčat, kterých se v Calle rodí požehnaně. Roland zjistí, že farář z vesnice pod podlahou schovává Černou třináctku. K tomu všemu si čas dělá, co chce. Dny už nebývají tak dlouhé jako předtím, a i malé zdržení může zmařit putování za Temnou věží.

Stephen King (*1947)
Pokud mluvíme o Stephenu Kingovi, musíme o něm hovořit jako o jednom z nejproduktivnějších, čtenářsky nejúspěšnějších a neprodávanějších spisovatelů a grafomanů moderní doby. Vydal již před 70 titulů (některé pod pseudonymem Richard Bachman), specializuje se na horory a řada jeho knih a povídek již byla zfilmována. Mezi jeho nejslavnější díla patří knihy Carrie, To, Mrtvá zóna, série Temná věž a Prokletí Salemu. Na jeho dílech jsou postaveny například snímky Vykoupení z věznice Shawshank a Zelená míle. Pochází z Portlandu v Maine a povídá se, že právě on svou knihou To, jaksi rozšířil fóbii z klaunů – coulrofobii.

Libor Terš (*1963)
Libora Terše můžete znát spíše než podle fotky, podle jeho typicky zabarvenému hlasu. Dabingu se věnuje celý život a za svou kariéru nadaboval desítky postav seriálů i filmů. Mezi ty nejznámější patří například Dr. James Wilson ze seriálu Dr. House, detektiv Frank Tripp ze seriálu Kriminálka Miami. Můžete jej slyšet i v mnoha Hollywoodských filmech, ke kterým patří Batman: Návrat Temného rytíře, Jak vycvičit draka, Armagedon nebo Madagaskar. Audiotéce půjčil svůj hlas k načtení série Temné věže Stephena Kinga.