Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Vlci z Cally

Vlci z Cally

Stephen King

Délka: 27 h 16 min
Interpret: Libor Terš
Vydavatel: Audiotéka, Bookmedia
Vydáno: 2018
Série: Temná věž díl 5
Typ souboru: MP3
Velikost: 1.54 GB

Série Temná věže popisuje cestu hlavního (anti)hrdiny Rolanda Deschaina z Gileadu, posledního „pistolníka“, při hledání Temné věže.

V tomto díle se Ronald i se svou Ka-tet opět vydává na cestu za Temnou věží. Překvapí je ale vesničané z nedaleké Cally a požádají je o pomoc. O pistolnících z rodu Eldova je totiž známo, že žádost o pomoc neodmítají. Vesnici sužují nájezdy „vlků“, které se konají každých 21 let. Při těchto nájezdech vlci vždy unesou od jednoho ze všech dvojčat, kterých se v Calle rodí požehnaně. Roland zjistí, že farář z vesnice pod podlahou schovává Černou třináctku. K tomu všemu si čas dělá, co chce. Dny už nebývají tak dlouhé jako předtím, a i malé zdržení může zmařit putování za Temnou věží.

Stephen King (*1947)
Pokud mluvíme o Stephenu Kingovi, musíme o něm hovořit jako o jednom z nejproduktivnějších, čtenářsky nejúspěšnějších a neprodávanějších spisovatelů a grafomanů moderní doby. Vydal již před 70 titulů (některé pod pseudonymem Richard Bachman), specializuje se na horory a řada jeho knih a povídek již byla zfilmována. Mezi jeho nejslavnější díla patří knihy Carrie, To, Mrtvá zóna, série Temná věž a Prokletí Salemu. Na jeho dílech jsou postaveny například snímky Vykoupení z věznice Shawshank a Zelená míle. Pochází z Portlandu v Maine a povídá se, že právě on svou knihou To, jaksi rozšířil fóbii z klaunů – coulrofobii.

Libor Terš (*1963)
Libora Terše můžete znát spíše než podle fotky, podle jeho typicky zabarvenému hlasu. Dabingu se věnuje celý život a za svou kariéru nadaboval desítky postav seriálů i filmů. Mezi ty nejznámější patří například Dr. James Wilson ze seriálu Dr. House, detektiv Frank Tripp ze seriálu Kriminálka Miami. Můžete jej slyšet i v mnoha Hollywoodských filmech, ke kterým patří Batman: Návrat Temného rytíře, Jak vycvičit draka, Armagedon nebo Madagaskar. Audiotéce půjčil svůj hlas k načtení série Temné věže Stephena Kinga.

Copyright © 2003 by Stephen King, Translation © Linda Bartošková, 2004

Vlci z Cally - audiokniha obsahuje pátý díl obří ságy Temná věž, kterou píše Stephen King od studentských let. Čte Libor Terš.

více

Série Temná věž

Obálka audioknihy Závan klíčovou dírkou
Závan klíčovou dírkou
Obálka audioknihy Pistolník
Pistolník
Obálka audioknihy Tři vyvolení
Tři vyvolení
Obálka audioknihy Pustiny
Pustiny
Obálka audioknihy Čaroděj a sklo
Čaroděj a sklo
Obálka audioknihy Vlci z Cally
Vlci z Cally
Obálka audioknihy Zpěv Susannah
Zpěv Susannah
Obálka audioknihy Temná věž
Temná věž

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma