Obálka audioknihy Jiřina Jirásková - Rozum v srdci

Vydavatel: B.M.S.
Vydáno: 2012
Série: Mluviti stříbro

Jméno Jiřina Jirásková má svou váhu. Je si toho vědoma a dokáže si udržet odstup. Snad je to i další ochranné zbarvení, opatrnost před zbytečnou zranitelností.
Své city, ty zářivé i ty žalostné se snaží zvládat s rozumem. Zdravého rozumu si vysoce váží. Čím dál víc, protože pomůže, když srdce bloudí.
Malá žena s velkou vůlí. Vůlí pracovat a přežít i svou vlastní nenadálou samotu.
A přece – vzpomínám si na naše rané setkání. Dokončila jsem právě svou knižní prvotinu, Jiřina Jirásková byla jednou z jejích aktérek. Plakala, protože ji opět, pokolikáté už, po zásahu moci, vyškrtli z obsazení na novou roli. „Jak se bude ta knížka jmenovat?“ zeptala se tiše. „Život je kulatý.“ Hořce se usmála: „No vidíte a mně se zdá pořádně špičatý.“ Uběhlo třináct let. Myslím, že jsem přece jen měla trošku pravdu. Život je kulatý, paní ředitelko.
Zuzana Maléřová

Jiřina Jirásková - Rozum v srdci - o životních rozhodnutích a jejich splátkách, s bolestí i ironií, vypráví významná česká herečka Jiřina Jirásková v otevřeném rozhovoru se spisovatelkou Zuzanou Maléřovou, který obsahuje tato audiokniha.

Série Mluviti stříbro

Obálka audioknihy O rybách a řece
O rybách a řece
Obálka audioknihy Vlastimil Brodský - Zpověď