Hrabě Monte Christo

Délka: 3 h 38 min
Interpret: Radovan Lukavský
Vydavatel: Radioservis
Vydáno: 2011
Typ souboru: MP3
Velikost: 205 MB

Hrabě Monte Christo - světoznámý příběh lásky, zrady a pomsty francouzského spisovatele Alexandra Dumase ve vynikajícím rozhlasovém zpracování z roku 1967. V titulní roli audioknihy Radovan Lukavský.

Děj románu se odehrává v bouřlivém období od pádu císaře Napoleona a návratu Bourbonů na franouzský trůn v roce 1815 až do červencové revoluce v roce 1830. Jeho ústředním námětem je příběh Edmonda Dantèse, důstojníka na obchodní loď Faraón. Ten se dostane do zapeklité situace, když zemře původní kapitán lodi a on je pověřen předat jistý dopis. Edmond má před sebou skvělou budoucnoust - svatbu s Mercedes, převzetí kapitánství Faraona, a to je důvodem k závisti u mnoha ostatních.
Stane se obětí úkladného podvodu a skončí zatčen v den svatby a bez soudu odvezen a uvěznen na pevnosti If. Samotu čtrnácti let v pevnosti snáší jen velmi těžce a od sebevraždy jej uchrání Abbé Faria, vězeň, jenž se k němu prokope ve víře, že jeho chodba vede k moři. Abbé se stane Edmondovým všestranným učitelem a přítelem, v den jeho smrti využije Edmond příležitosti a v zabalen v rubáši misto Abbého mrtvoly se nechá vhodit do moře.
Před smrtí Abbé Edmondovi prozradil tajemství o obrovském pokladu na ostrově Monte Christo, který nyní Edmond skutečně objevil. Se znovunabytou svobodou a kapsami plnými zlata myslí Edmond již jen na jediné - pomstu...

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma