Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy George Lucas

George Lucas

Brian Jay Jones

Délka: 20 h 51 min
Interpret: Zdeněk Kupka
Vydavatel: Audiotéka, Bookmedia
Vydáno: 2018
Typ souboru: MP3
Velikost: 1.18 GB

Strhující biografie o stvořiteli Star Wars, jeho životu a díle. Georg Lucas je vykreslen jako milovník automobilů a nefalšovaný filmový vizionář, tvůrce obrovského impéria, průkopník vizuálních a zvukových efektů a zakladatel společností Pixar a Lucasfilm. Spojuje také osudy dalších filmařů, jako jsou Steven Spielberg nebo Martin Scorsese. Dozvíte se nejen zajímavosti ze života hvězdného filmaře, ale také to, co probíhalo během natáčení Star Wars. Od castingů až po konečná stříhání.

Kniha není jen biografií, ale také příběhem o jednom neunavitelném člověku, který se nevzdal i přes všechny překážky hollywoodského systému, splnil si sen a odstartoval jednu popkulturní senzaci trvající několik generací.

GEORGE LUCAS:
Střihač, scénarista, producent, režisér a filmový guru. Debutoval v 80. letech, kdy se řadil k tzv. Novému Hollywoodu. Narodil se v kalifornském městě Modesta a od mala chtěl být automobilových závodníkem. Snad tomu chtěl osud, aby se po těžké nehodě v závodním autě stal filmařem. Je jedním z nejbohatších a nejvlivnějších filmařů planety – a to za svou kariéru natočil velmi málo (sedm) filmů. George Lucas se stal ikonou a nepopiratelným průkopníkem moderních technologií v oblasti kinematografie.

ZDENĚK KUPKA:
Tento herec Divadla Pod Palmovkou se původně chystal vystudovat Vysokou školu strojně textilní. Odtud ale po několika semestrech odešel do Divadla F. X. Šaldy pracovat jako kulisák. Postupně se ale stal plnohodnotným hercem. Na českých jevištích měl možnost potkat se s rolemi Malvolia ve Večeru tříkrálovém, Trigorina v Rackovi, Gilese v Pasti na myši, Joa v Někdo to rád horké, Johna Proctora v Čarodějkách ze Salemu, Chlestakova v Revizorovi, Krále Bertieho v Králově řeči, nebo Krále Artuše v muzikálu Monty Python’s Spamalot. Nyní odchází na volnou nohu. Ve volném čase se intenzivně věnuje tenisu a golfu.

This edition published by arrangement with Little, Brown, and Company, New York, New York, USA.
All rights reserved. Copyright © Brian Jay Jones, 2016. Translation © Michal Prokop, Jan Kalandra, 2017.

George Lucas - Život stvořitele Star Wars - audiokniha obsahuje životopisnou nahrávku o vizionářském otci Hvězdných válek. Autor Brian Jay Jones. Čte Zdeněk Kupka.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma