Soumrak Homo Economicus

Délka: 1 h 2 min
Interpret: Libor Vacek
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2013
Typ souboru: MP3
Velikost: 58 MB

Soumrak Homo Economicus - audiokniha obsahuje nahrávku rozhovoru Romana Chlupatého s ekonomy Tomášem Sedláčkem a Davidem Orrellem. Hlas Tomáše Sedláčka čte Libor Vacek. Hlas Davida Orrella čte Martin Myšička. Hlas Romana Chlupatého čte Tomáš Černý.

Soumrak homo economicus navazuje na úspěšnou Sedláčkovu prvotinu Ekonomie dobra a zla. I v tomto textu nalezneme snahu vrátit ekonomii lidský rozměr a lidem víru v ekonomii.
Tomáš Sedláček, člen Národní ekonomické rady vlády a bývalý poradce Václava Havla, se pokouší přijít na kloub současné finanční, politické a společenské krizi. Za svého společníka si k této diskuzi vybral kanadského matematika a ekonoma Davida Orrella.
Rozhovor Romana Chlupatého je výsledkem svěžího a srozumitelného zamyšlení nad těžce stravitelnými věcmi. S pomocí inspirativních paralel a metafor ze světa fyziky, biologie či literatury pitvají Sedláček a Orrell základy systému, nutí k zamyšlení a nabízejí – ale nevnucují – řešení. Při tom navíc dokážou čtenáře i pobavit.

TOMÁŠ SEDLÁČEK (1977) je nejsledovanější český ekonom současnosti. Díky svým nekonvenčním názorům a schopnosti propojit ekonomii s ostatními obory se v posledních letech prosadil i na mezinárodní scéně. Jeho kniha Ekonomie dobra a zla byla přeložena do 14 jazyků a dočkala se i úspěšného scénického zpracování.

DAVID ORRELL (1962) je kanadský matematik a publicista. Jeho nejznámější knihou jsou Economyths, v níž skloubil osobní zájem o ekonomii s profesním zájmem o matematiku a modelování. Kniha Economyths se stala finalistou kanadské National Business Book Award a byla přeložena do šesti jazyků.

ROMAN CHLUPATÝ (1975) je novinář a publicista. Od roku 2000 působí v zahraničí. Přispíval například do francouzského OWNI a nebo čínského FT. V Česku dlouhodobě spolupracuje s předními ekonomickými tituly jako je Euro, Hospodářské noviny a nebo Investiční web. Je autorem knihy rozhovorů (Ne)mocná země, ve které se věnuje tématům spojeným s mezinárodní ekonomikou a politikou.

LIBOR VACEK (1960 Mladá Boleslav)
Náměstek ústřední školní inspekce, tiskový mluvčí místopředsedy vlády, vystudovaný ekonom, ale také recitátor, lektor hlasové výchovy a porotce recitačních soutěží, to vše je Libor Vacek.
Po absolvování Vysoké školy ekonomické v Praze pracoval 14 let jako šéfredaktor Českého rozhlasu 2 - Praha, poté v České televizi, v Hospodářských novinách a jako mluvčí na několika úřadech státní správy. V současné době je náměstkem ústřední školní inspektorky pro informatiku a ekonomiku a stále spolupracuje s Českým rozhlasem jako interpret a lektor hlasové přípravy začínajících redaktorů.

MARTIN MYŠIČKA (1970 Praha)
Divadelní a filmový herec, studoval obor subnukleární fyzika na Matematicko-fyzikální fakultě UK a činoherní herectví na DAMU. Obě školy úspěšně dokončil v roce 1995. O rok dříve obdržel Cenu Alfréda Radoka za titulní roli knížete Myškina ve hře Idiot. Po dokončení studia působil v Západočeském divadle Cheb, v Divadle v Řeznické a získal i stálé angažmá v Národním divadle. Od roku 1997 je stálým členem Dejvického divadla, i nadále ale hostuje v jiných pražských divadlech. V Dejvickém divadle také v roce 2009 režíroval hru Joea Penhalla Krajina se zbraní. Účinkoval mimo jiné ve filmech: Šeptej (1996), Jedna ruka netleská (2003), Karamazovi (2008), Občanský průkaz (2010). V současnosti hraje v TV seriálu Ulice.

TOMÁŠ ČERNÝ (1979)
Redaktor a hlasatel Českého rozhlasu, který měl zájem o práci v rádiu už během studií, kdy byl členem Dětské tiskové agentury (DTA). Jeho sen se mu splnil a stal se novinářem. Od roku 2011 připravuje Víkendovou přílohu pro stanici Českého rozhlasu Vltava, jako moderátor a autor je podepsaný i pod řadou dalších programů např. Fonogramy (od roku 2005).

Knižní předloha k této audioknize k zakoupení na www.KNIHCENTRUM.cz

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma