Obálka audioknihy Cesty formana Šejtročka 2

Interpret: Josef Somr
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2011

Druhé pokračování zvukového zpracování oblíbeného televizního večerníčku si vyžádal zájem o první díl. Večerníčkový seriál patří k velmi úspěšným a oblíbeným, které byly natočeny na náměty spisovatele Václava Čtvrtka.
Svérázný chalupník Šejtroček je požádán jičínským starostou, aby přetáhl jeho dům o tři kroky před domy ostatní. Šejtroček se zdráhá, ale bylo mu poručeno... K jeho lítosti se hnědák ztrhne. Pomůže však vodníkovi a ten mu přečaruje sumce na rychlého valacha. Chalupník Šejtroček se stane formanem a zažívá neuvěřitelné příhody... Bere si za ženu studánkovou vílu, na vůz mu naskáčou duboví mužíčci a rozbijí všechno nádobí na svatbu... Jindy zase veze ohnivého muže a také se vypořádá se sedmi loupežníky...

Obsah:
1. Jak se na Šejtročka zle strhlo v lese
2. Jak jel Šejtroček do Krakonošovy zahrádky pro medicínu
3. Jak Šejtroček vezl víno do Vídně
4. Jak Šejtroček vezl kanon na Zebín
5. Jak Šejtroček málem vzal tři nepoctivé zlatky

Cesty formana Šejtročka 2 - příběhy formana Šejtročka, který se střetává s obyvateli města Jičína, i s pohádkovými postavami. Pohádkové příběhy na motivy Václava Čtvrtka na audioknize čte Josef Somr.