Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy My děti ze stanice ZOO

My děti ze stanice ZOO

Christiane V. Felscherinow

Délka: 11 h 38 min
Interpret: Michal Jagelka
Vydavatel: Audiotéka, Bookmedia
Vydáno: 2018
Typ souboru: MP3
Velikost: 656 MB

Audiokniha My děti ze stanice ZOO obsahuje reálný příběh třináctileté dívky Christiane F. ze západního Berlína 70. let a popisuje život mladé dívky se závislostí na heroinu a se vším, co k tomu patří. Příběh Christiane V. Felscherinow zpracovali na základě zpovědi na magnetofonových páscích Kai Hermann a Horst Rieck.

Zhoršování zdravotního stavu, absťáky, žebrání, krádeže a prostituce. Berlínská stanice Zoo tehdy fungovala jako středisko obchodu s drogami. V době svého vydání měla kniha velký dopad na společnost a na otázku drogově závislých ve věku 13 – 15 let.

Dokud jsem nebrala háčko, měla jsem ze všeho strach. Z otce, z přítele mý matky, taky z tý pitomý školy a z učitelů, z domovníků, z dopravních policistů, kontrolorů v podzemce. Teď jsem si připadala nedotknutelná.

CHRISTIANE VERA FELSCHERINOW:
Christiane F. vyrůstala s otcem alkoholikem se sklonem k násilí. V šesti letech se s rodinou přestěhovala na problematické sídliště Gropiusstadt v západním Berlíně, kde bylo vyžití pro děti naprosto nulové. Po tom, co ji otec fyzicky týral našla ve dvanácti letech spolu s dalšími vrstevníky východisko v hašiši, později v heroinu a začala se prostituovat na známém nádraží Bahnhof ZOO. Když v 16 letech vypovídala u soudu, všimli si jí dva novináři, kteří s ní udělali rozhovor – ze kterého později vyšla kniha a pak vznikl i film. Porodila syna a v roce 2008 opět propadla drogám. Žije v Berlíně.

MICHAL JAGELKA:
Český herec, moderátor a hlavně dabér! Začal sice studiem strojní průmyslovky, ale brzy přešel na Pražskou konzervatoř, kde absolvoval v roce 1999. Dabingu se věnuje od svých 12 let. Často dabuje například Leonarda DiCapria, Matta Damona nebo Orlanda Blooma.

VIKTORIE TABERYOVÁ:
Viktorie Taberyová pochází z daberské rodiny, což se také projevilo na její kariéře. Je to mladá a talentovaná herečka a hlavně dabérka, která má za sebou již pár celovečerních filmů a seriálů.

Copyright: © 2009 by CARLSEN Verlag GmbH Hamburg, Germany. © stern Buch, Verlag Gruner + Jahr AG & Co. KG, Hamburg. Translation © Zuzana Soukupová, 1987, 1995

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma