Obálka audioknihy Anča z pomaranča

Interpret: Lucia Siposová
Vydavatel: Fond na podporu umenia, Slovart, Wisteria Books
Vydáno: 2021

Anča s mamou, namrzenou staršou sestrou Terou a malým bratom sa musí z mesta presťahovať na ranč k babke. Babka je vraj už stará a slabá, sama na všetko nestačí a treba jej pomôcť s hospodárstvom a celým rančom. No keď dorazia na ranč, babka teda vôbec nevyzerá, že by nevládala, a navyše vyzerá tak trochu ako bosorka. No babka je v porovnaní so susedmi nič. Na stenu si namaľovali prasiatka, ktoré si grilujú človeka. Nie sú to náhodou ľudožrúti? Anča má bujnú fantáziu a rodina je z jej výmyslov občas poriadne na nervy. Ale zasa je s ňou zábava.

KATARÍNA ŠKORUPOVÁ
Katarína Škorupová vyštudovala slovenský jazyk a literatúru na FFUK. Istý čas učila slovenčinu, ale čoskoro začala pracovať vo vydavateľstve ako editorka. Venovala sa beletrii i učebniciam, no už roky sa špecializuje na detskú literatúru. Knihy pre deti sú pre ňu láskou i poslaním. Okrem toho prekladá z angličtiny (ako inak, len detské knihy), stará sa o rodinu, miluje vtáky, hviezdy, život v divočine pri vode a tancuje hulu, čo je v podstate tiež istý druh reči – rozprávanie príbehov.

LUCIA SIPOSOVÁ
Kompletnú neskrátenú verziu knihy vtipne číta Lucia Siposová. Hudobný talent zdedila po otcovi aj po starých rodičoch. Odmalička spievala, neskôr hosťovala v muzikáloch, dokonca s dievčenskou kapelou Štyri nahrala album. Istý čas žila v New Yorku, o čom napísala úspešnú knihu Hello, my name is Anča Pagáčová. Účinkovala v mnohých filmoch, poznáme ju aj z obľúbeného rodinného seriálu Prázdniny. Je zakladateľkou a múzou Red Cat Cabaretu, a hoci žije a hrá v Bratislave, najradšej cestuje po svete.

Audiokniha Anča z pomaranča obsahuje pohádkový příběh od autorky Kataríny Škorupové. Čte Lucia Siposová.