Obálka audioknihy Spejblova a Hurvínkova učebnice jazyka českého 2

Interpret: Miloš Kirschner
Vydavatel: Radioservis
Vydáno: 2021

Hurvínek dělal v diktátech spoustu chyb, což paní Kateřinu rozčilovalo, a tak se Hurvínek se Spejblem a Máničkou rozhodli, že v rámci sebevzdělávání vytvoří učebnici jazyka českého a dají ji paní Kateřině – Bábince – k narozeninám. V prvním díle Bábinku „učili“ všichni tři a zadali jí také domácí úkol. V dalších částech řady žactva rozšířil Spejbl a svéráznými učiteli se stali Hurvínek s Máničkou.

Osmidílný seriál Spejblova a Hurvínkova učebnice českého jazyka z roku 1993 byl posledním rozsáhlejším rozhlasovým počinem Miloše Kirschnera (zemřel v roce 1996).
Napsal ho Ladislav Dvorský a byl určen pro rozhlasový cyklus. Vysílání pro školy.

Na této nahrávce najdete druhou trojici ze zachovaných šesti dílů seriálu (první trojice - Spejblova a Hurvínkova učebnice jazyka českého vyšla na v roce 2020).

Tentokrát budeme třeba počítat slabiky podle dílků čokolády nebo se s našimi hrdiny vydáme na výlet vlakem.

Hodina českého jazyka začíná...

Hurvínek, Spejbl - Miloš Kirschner
Mánička, paní Kateřina - Helena Štáchová