Obálka audioknihy Vánoční koleda

Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2022

SILNÝ PŘÍBĚH O TOM, ŽE NA ZMĚNU NENÍ NIKDY POZDĚ

Vánoční koleda je povídka o zázraku a o naději starší než 170 let.

Dokážou vánoční svátky změnit i toho nejzkaženějšího člověka? Pan Skrblíř je starý, hamižný muž. Nenávidí lidi a Vánoce jsou pro něj ztráta času a peněz. A právě v této době mu jeho synovec přijde popřát šťastné svátky a pozve ho na sváteční večeři. Skrblíř ho vyhodí ze svého domu. Na Štědrý den Skrblíře navštíví jeho zemřelý společník. Prozradí mu, že se mu zjeví tři duchové, díky kterým se může stát lepším člověkem, když bude sám chtít. Zjeví se mu duch minulých Vánoc, duch letošních Vánoc a duch příštích Vánoc. Ten poslední odhalí obchodní-kovi děsivou budoucnost. Skrblíř se vyleká a přísahá, že se změní. Stane se štědrým mužem, dobrým zaměstnavatelem a ještě lepším přítelem? Zaposlouchejte se do legendárního příběhu s Lukášem Hlavicou.

CHARLES DICKENS
Byl anglický spisovatel a novinář, považovaný za jednoho z největších romanopisců 19. století. Pocházel z chudé rodiny a už jako desetiletý chlapec začal pracovat v továrně na leštidla na boty. Od svých dvaceti let působil jako novinář a v roce 1836 vydal humoristický román Kro-nika Pickwickova klubu, který ho proslavil. Z nuzných poměrů se Dickens díky své houževna-tosti a vytrvalosti vypracoval na hvězdu literárního nebe. Byl slavný nejen v Evropě ale i v USA. Ve svých knihách často uplatnil zkušenosti z dětství a jeho celoživotním tématem se tak stal tragický osud chudých dětí. Byl mistrem dějových zápletek, uměl perfektně vystihnout charakteristiky postav a děj prokládal jemným humorem. Mezi jeho nejznámější díla patří Oliwer Twist, Malá Dorritka, Příběh dvou měst nebo Nadějné vyhlídky.

ROBERTO INNOCENTI
Italský ilustrátor známý svým velmi detailním malířským stylem a oddaností realistickému ztvárnění. Jeho ilustrace jsou nezaměnitelné, demonstrují nekonečnost barev i dokonalost linie, obojí je překvapivé s ohledem na to, že Innocenti je samouk. Mezi nejznámější knihy, které ilustroval patří např. Popelka Charlese Perraulta, Příběh Eriky od Ruth Vander Zee, Pinocchi-ova dobrodružství C. Collodiho, Louskáček E. T. A. Hoffmanna nebo Vánoční koleda Charle-se Dickense. Vedle mnoha mezinárodních ocenění obdržel v roce 2008 prestižní CENU HANSE CHRISTIANA ANDERSENA IBBY za přínos dětské literatuře.

Nahrávka vznikla podle knihy Charlese Dickense Vánoční koleda, vydané nakladatelstvím Petrkov v roce 2019. Copyright © 1843, Charles Dickens. Z anglického originálu A Christmas Carol přeložila Lucie Šavlíková. Translation © Lucie Šavlíková, 2019. Čte Lukáš Hlavica. Režie a zvuk Nikolaj Ivaskiv. Hudba Ondřej Vyhnal. Technická redakce Jaroslav Janda. Vyrobilo studio Soundguru. Cover illustration copyright © 1990 by Roberto Innocenti. Originally published by Creative Editions an imprint of The Creative Company, Mankato, MN, USA under original title A Christmas Carol. Úprava obalu pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2022.

Audiokniha Vánoční koleda, autor Charles Dickens, čte Lukáš Hlavica.