Obálka audioknihy Nikdo není vinen?

Nikdo není vinen?

Eduard Fiker

Interpret: Petr Třebický
Vydavatel: Čti mi!
Vydáno: 2020

Příběh románu se odehrává v prostředí předválečné Prahy. Obchodní zástupce se následkem špatné životní situace, do níž se dostal, ocitne v naprosto neznámem prostředí. Útočiště nalezne u muže, kterému dříve pomohl. Neví však, že jde o vůdce zločinecké organizace. Později je zatažen od loupeže a dvou vražd. Proti své vůli tak zjišťuje, jak vypadá život na samém dně společnosti a pokouší se odrazit zase vzhůru.

EDUARD FIKER
Narodil se roku 1902 v Praze. Po ukončení reálného gymnázia absolvoval osm semestrů strojního a elektrotechnického inženýrství na ČVUT. Při studiu se věnoval též studiu jazyků a hudby. Odešel na rok do Anglie, po návratu absolvoval základní vojenskou službu a po jejím skončení se uchytil jako houslista v orchestru divadla Rokoko a v tehdejší Velké operetě. Redigoval knižnici Knihy nové generace a byl šéfredaktorem edice dobrodružných sešitových románů nakladatelství Melantrich. Hned v první detektivním románu Její hra (1932) dokázal, že má vedle vypravěčských schopností i smysl pro dramatičnost, logické řešení a vtipnost dialogu. Ještě v témže roce dokončil další dvě detektivky z domácího prostředí: Zděšenci a Malíř srdcí. U nakladatelů však neuspěl. Aby si získal jméno a popularitu, napsal na jejich doporučení řadu konvenčních detektivek v mnohém poplatných svým vzorům Wallaceovi či Leblancovi. Do konce druhé světové války vydal více než čtyřicet románů. Vedle detektivek napsal i několik knih dobrodružných i humoristických, a detektivku se sci-fi námětem. Po válce pracoval jako scenárista státního filmu a spisovatel na volné noze.

Audiokniha Nikdo není vinen? obsahuje krimi příběh, jehož autorem je Eduard Fiker. Čte Petr Třebický.