Obálka audioknihy Anča z Pomaranča a tajomný neznámy

Anča z Pomaranča a tajomný neznámy

Katarína Škorupová

Interpret: Lucia Siposová
Vydavatel: Fond na podporu umenia, Slovart, Wisteria Books
Vydáno: 2023

Kto už pozná Anču z Pomaranča, je mu jasné, že aj pokračovanie príbehov z ranča jej starej mamy bude fakt sranda. A navyše sa stane kopec vecí, ktoré sú minimálne životunebezpečné! Lebo pod vlekom sa usídlil zločinec. Má dlhé strapaté vlasy, hrozitánsku bradu a ešte aj drsné väzenské tetovanie. A, samozrejme, lopatu, sekeru a určite i nejaké strelné zbrane. Nie div, že naňho susedia zavolali policajtov. Alebo je to všetko inak? Nech je to akokoľvek, Anča a jej priatelia na to isto-iste prídu. To všetko nájdete v novej knihe o slávnej Anči, a ešte aj oveľa viac.

KATARÍNA ŠKORUPOVÁ
Katarína Škorupová vyštudovala slovenský jazyk a literatúru na FFUK. Istý čas učila slovenčinu, no čoskoro začala pracovať vo vydavateľstve ako editorka. Už roky sa špecializuje na detskú literatúru. Knihy pre deti sú pre ňu láskou i poslaním. Okrem toho prekladá z angličtiny (ako inak, detské knihy), učí sa jazdiť na koni, pláva, kde sa len dá, a jazdí na kajaku, z ktorého sa každú chvíľu prekoprcne do vody, takže zas musí len plávať a plávať. Keď sa náhodou niekde nemáča, stará sa o rodinu, miluje vtáky, hviezdy, život v divočine a tancuje hulu. Má syna, dcéru, vnučku Betku a strelenú mačku Pavučinu, ktorá s radosťou útočí na nohy, ruky, skrátka na všetko, čo trčí spod periny. Betku nechá, samozrejme, na pokoji, aby mohla na druhý deň získať zlatú medailu v súťaži o čo najrýchlejšie zneškodnenie rodiča.

LUCIA SIPOSOVÁ
Kompletnú neskrátenú verziu knihy opäť vtipne číta Lucia Siposová. Vyštudovala bratislavské konzervatórium. Istý čas žila v New Yorku, o čom napísala knihu Hello, my name is Anča Pagáčová. Neskôr vyšlo voľné pokračovanie S láskou Anča Pagáčová. Mohli ste ju vidieť v českých filmoch Hlídač 47 alebo Teorie tygra, známa je aj z rodinného seriálu Prázdniny či z čiernej komédie Černé vdovy. Je zakladateľkou a múzou kabaretného divadla Red Cat Cabaret, a hoci žije v Bratislave, najradšej cestuje po svete.

Audiokniha Anča z Pomaranča a tajomný neznámy obsahuje pohádkový příběh od autorky Kataríny Škorupové. Čte Lucia Siposová.