Dlouhá trnitá cesta z pekla

Délka: 12 h 8 min
Interpret: Kajetán Písařovic
Vydavatel: Audiotéka, Bookmedia
Vydáno: 2018
Typ souboru: MP3
Velikost: 684 MB

Dlouhá trnitá cesta z pekla provádí skandálním životem jedné z nejkontroverznějších hudebních ikon. Audiokniha stejně otevřená, drsná, fascinující i vulgární jako sám Marilyn Manson. Napsal Neil Strauss a Marilyn Manson. Čte Kajetán Písařovic.

Autobiografie Briana Warnera vystupujícího pod pseudonymem Marilyn Manson využívá motivu z Dantova Pekla – v němž jednotlivé kruhy znázorňují postupné fáze vývoje Mansonova života od vyděšeného žáčka křesťanské školy až po apoteózu v podobě antikristovské superhvězdy.

Dlouhá trnitá cesta z pekla je nanejvýš skandální, ale také vtipná, sarkastická a čtivá kniha, která je také v celosvětovém měřítku uznávána jako jedna z nejlepších rockových biografií vůbec. Manson se ve své biografii nebojí vyzpovídat ze všech svých dětských obav a strachů, sebenenávisti, krutosti vůči sobě i ostatním, rozervanosti, zálibě v drogách i setkání s okultismem a satanismem. Ale kdo by taky čekal romantický román od nejtemnější americké celebrity všech dob.

MARILYN MANSON
Marilyn Manson vlastním jménem Brian Warner je americký zpěvák německo-polského původu a zakladatel skupiny Marilyn Manson and the Spooky Kids. Svou image provokatéra a antikrista podporuje nejen svou tvorbou a vzhledem, ale také jeho pseudonym vznikl jako kombinace jména blonďaté ikonické hvězdy Marilyn (Marilyn Monroe) a zločince Charlese Mansona. Nejedná se ale jen o provokativní rockovou hvězdu a exhibicionistu. Manson se projevuje také jako vysoce inteligentní intelektuál, což dokázal například i v dokumentu Bowling For Columbine, kde kritizuje americkou společnost. Vedle zpěvu se věnuje také malování a vlastní firmu vyrábějící absinth.

KAJETÁN PÍSAŘOVIC
Kajetán Písařovic je vášnivým příznivcem knih i audioknih a možná i proto se stává velice oblíbeným interpretem, kterého recenzenti milují. Vystudoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě a mimo jiné působil v česko-polském Těšínském divadle, dále v Divadle Loutek v Ostravě, Divadle Petra Bezruče, v Činoherním studiu v Ústí nad Labem a na pražských scénách: Divadle na Zábradlí nebo ve Švandově divadle. Zahrál si také i v několika filmech a seriálech, například Rodina Aloise Rašína, Jan Hus, Pustina, Pojišťovna štěstí. Načítá nejen komerční audioknihy, ale také knihy pro Knihovnu a tiskárnu pro nevidomé K. E. Macana.

Copyright © 1998 by Marilyn Manson and Neil Strauss
All rights reserved. Z anglického originálu The long hard road out of hell
(First published in 1998 by ReganBooks)
Překlad © Jiří Zavadil a Lenka Čížková, 2009

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma