Obálka audioknihy Říkanky a pohádky pro celý rok. Léto - Čas prázdninový

Interpret: Jana Drbohlavová
Vydavatel: 9, Supraphon
Vydáno: 2022

Říkanky a pohádky pro celý rok. Léto - Čas prázdninový Skládanka pro děti - pohádky, říkanky a vyprávění o létu, sluníčku a prázdninách. I v létě se stane, že venku prší a je tak trochu "léto na draka", ale naše vyprávění, písničky a říkanky dětem takové nepodařené letní dny pomohou zkrátit.

Mohou si zapívat s Hurvínkem a Máničkou písničky o létě, poslechnout si říkanky Josefa Lady či pohádky Jak Křemílek a Vochomůrka rozbili sluníčkovou basu, Jak Žofka poslala Irču zachránit Zbyněčka Tapíra, Jak makovou panenku a motýla Emanuela navštívil blesk Ámos nebo pohádku O tom, jak Mach a Šebestová jeli s Jonatánem na školní výlet a další. A kdyby bylo léto, jak má být? Kdyby sluníčko pražilo tolik, že by malý člověk chtěl být radši schovaný ve stínu a byl tuze líný i na čtení? I v tomto případě je príma ležet třeba v houpací sítí nebo na dece ve stínu rozložité třešně a poslouchat pohádky.... A přitom třeba namalovat a napsat pozdrav mamince z prázdnin, tábora či od babičky...