Obálka audioknihy Právo nálezce

Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2019
Série: Bill Hodges díl 2

Kam až může zajít posedlost literaturou?

John Rothstein, autor úspěšné trilogie o rebelujícím mladíkovi Jimmym Goldovi, uzavřel osudy svého hrdiny jeho proměnou v blahobytného podnikatele. Takovou zradu mu vášnivý čtenář Morris Bellamy nedokáže odpustit a spisovatele chladnokrevně zastřelí poté, co se svými kumpány vnikne do jeho domu. Z Rothsteinova sejfu si odnese nejen slušný peněžní obnos, ale především deníky, v nichž touží najít pokračování Goldových dobrodružství. Z kořisti se však neraduje dlouho – krátce nato se dostane do vězení kvůli jinému zločinu. Jeho zakopaný poklad po čase objeví malý chlapec Peter Saubers, který ho využije k podpoře vlastní rodiny, jež se po útoku mercedesového vraha ocitla ve finanční tísni. Když Morrise Bellamyho po pětatřiceti letech propustí, vydá se hledat svůj dávný lup. A Bill Hodges, Jerome Robinson a Holly Gibneyová mají co dělat, aby zabránili další vraždě.

STEPHEN KING
Jeden z nejproduktivnějších a nejúspěšnějších spisovatelů současnosti je známý především jako autor hororů. Roku 1970 absolvoval na univerzitě v Oronu ve státě Maine obor angličtina a tvůrčí psaní se zaměřením na pedagogiku. Už při studiu psal povídky – první s názvem Skleněná podlaha mu vydali v časopise Startling Mystery Stories v roce 1967. V tvorbě pokračoval i po ukončení školy, kdy nemohl sehnat práci jako učitel a pracoval v prádelně; jeho povídky v té době vycházely v pánských časopisech. Na jaře roku 1974 mu vyšel první román Carrie, který se stal bestsellerem. Po tomto úspěchu se začal psaním naplno živit. Během své kariéry napsal okolo čtyřiceti románů a může se pochlubit také tím, že většina jeho knih byla převedena na filmové plátno – mezi ty nejslavnější patří Osvícení, na které o více než 30 let později navázal román Doktor Spánek, Carrie, TO, Misery, Řbitov zviřátek, Vykoupení z věznice Shawshank, Zelená míle či série Temná věž. Ve své tvorbě se nevyhýbá ani oblasti krimi – značného ohlasu dosáhla trilogie o detektivovi ve výslužbě Billu Hodgesovi: Pan Mercedes, Právo nálezce, Konec hlídky, podle níž byl natočen stejnojmenný seriál s Brendanem Gleesonem a Harrym Treadawayem v hlavních rolích.