Obálka audioknihy Adelheid

Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2019

AUDIOKNIHA ROKU 2019 v kategorii NEJLEPŠÍ DESIGN

Milostný příběh s nadčasovým významem: drama podivné lásky příslušníka zahraničního odboje Viktora Chotovického a dcery nacistického pohlavára Adelheid Heidenmannové. Bezprostředně po válce v severomoravské pohraniční obci Schwarzbach – Černá Voda svede osud k sobě dva osamělé lidi. Čím více se však vnitřně nalomený Viktor snaží k uzavřené Adelheid přiblížit, tím více mu uniká. Rozporuplná doba nepřeje lásce, smíření sama se sebou ani mezi národy. Audioknižní zpracovní předlohy stejnojmenného filmu Františka Vláčila, která dnes již patří mezi stěžejní díla moderní české literatury.

VLADIMÍR KÖRNER
uznávaný český prozaik, dramaturg a filmový a televizní scenárista. V autorově díle se promítá životní pocit pramenící ze zážitků z dětství a 2. světové války, totiž zápas jednotlivce se silami, které jej přesahují a brání mu uskutečnit vlastní záměry. Osudy svých osamělých hrdinů sleduje od středověku do poloviny 20. století. Jako filmový a televizní scenárista často spolupracoval s režiséry Františkem Vláčilem, Karlem Kachyňou a Antonínem Moskalykem. Většina jeho novel i románů vznikla původně jako filmové povídky. Mezi nejznámější díla patří Údolí včel (1967), Adelheid (1967), Zánik samoty Berhof (1973), Anděl milosrdenství (1988) Krev zmizelého (2005).

IGOR BAREŠ
Herectví absolvoval na JAMU v Brně. První angažmá získal v Divadle bratří Mrštíků, poté přešel do činohry Mahenova divadla. Byl členem brněnského Národního divadla, od roku 2005 se stal součástí souboru Národního divadla v Praze. Získal nominace na Cenu Thálie, Alfréda Radoka i Českého lva. Pravidelně se věnuje dabingu a tvorbě pro rozhlas. S Tympanem spolupracoval na titulech Plachý milionář přichází, Dům z karet a Raději zešílet v divočině.

Nahrávka vznikla podle knihy Vladimíra Körnera Adelheid vydané nakladatelstvím Argo v roce 2019. Copyright © 2019, Vladimír Körner. Čte Igor Bareš. Hudba Jan Šikl. Režie, střih a mastering Jaroslav Kosán. Ilustrace na obálce © Toy_Box. Grafická úprava obalu pro CD Jan Mottl. Technický redaktor Jan Němec. Technický redaktor Jan Němec. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2019.

Audiokniha Adelheid obsahuje milostný příběh dvou lidí, kteří si jsou cizí národnostně, společensky, svým nejvnitřnějším založením i neřešitelným rozporem dobové situace. Autor Vladimír Körner. Čte Igor Bareš.