Obálka audioknihy Ve vroucím kotli

Vydavatel: Audiotéka, Mystery Press
Vydáno: 2023
Série: UTSS Salamis

Nedávno objevená planeta Gauguin vypadá díky nekonečnému oceánu a tisícům malých ostrůvků s písčitými plážemi jako ráj a ideální místo, kde by Jolita „Jolly“ Karaliute a Claude „Chevalier“ Aicard, bojoví piloti z UTSS Salamis, mohli strávit společnou dovolenou a vyrovnat se s nedávnou bitvou, ve které ztratili příliš mnoho přátel.

Jenže v každém ráji se skrývá had a ten na Gauguinovi zrovna začal vystrkovat svou zlověstnou hlavu. Idylická planeta se rychle mění v nemilosrdné peklo, když nečekané nebezpečí ohrozí život všech na povrchu… A protože neštěstí má rádo společnost, tak i vysoko nad ním.

Gauguin se mění v obří vroucí kotel, a pokud z něj Jolly a Aicard rychle neuniknou, zaplatí za to nejvyšší cenu. Může se jim to ale podařit, když mají k dispozici pouze neozbrojenou průzkumnou loď a bojový letoun, který před patnácti lety vyřadili z aktivní služby?

JAKUB MAŘÍK
Narodil se v roce 1981 v Teplicích, vystudoval právně-ekonomickou školu a v současnosti se živí jako překladatel z angličtiny. Jeden z nejvýraznějších autorů současné tuzemské sci-fi & fantasy má na kontě přes dvacet povídek, z nichž nejpopulárnější je paranormální detektivka Absolutní smrt, za kterou byl v roce 2008 nominován na Cenu Karla Čapka. Publikuje v antologiích (Drakobijci, Cáry rubáše, Ve stínu říše aj.) a časopise Pevnost, do populární série Kladivo na čaroděje přispěl šestým dílem nazvaným Drsné sny (2014). Klasická military sci-fi Ve stínu slunce je prvním v řadě pěti samostatných románů odehrávajících se ve 22. století na palubě válečné lodi UTSS Salamis. Jakub Mařík žije v Novosedlicích u Teplic a ve volných chvílích provozuje pěší turistiku, zahradničí, čte a skládá puzzle.

LUBOŠ ONDRÁČEK
Luboš Ondráček je český herec a dabér. Vystudoval JAMU a jeho první angažmá bylo v satirickém divadle Večerní Brno. Šest let působil v Divadle Petra Bezruče v Ostravě a na různých projektech spolupracoval i s televizním studiem ČT Ostrava. S Českou televizí spolupracoval také na pořadu Toulavá kamera. Nyní se věnuje mimo jiné dabingové režii a načítání audioknih.

Audiokniha Ve vroucím kotli obsahuje příběh ze světa UTSS Salamis. Autor Jakub Mařík, čte Luboš Ondráček. Režie Miloš Vrána.

Série UTSS Salamis

Obálka audioknihy Ve vroucím kotli