Obálka audioknihy Strýček Indián aneb Dobrodružství lovce v Gran Chaku

Interpret: Antonín Kaška
Vydavatel: Avik
Vydáno: 2019

Dobrodružná kniha pro mládež českého cestovatele Alberta Vojtěcha Friče o hlubinách brazilských a paraguayských pralesů, kam ho sedmkrát vedla jeho láska k jihoamerickým Indiánům. Alberto Vojtěch Frič byl indiány nazýván Karaí Pukú – Dlouhý lovec a je tedy sám hrdinou svého příběhu "Strýček Indián". V této zábavné knize vypráví o svých dobrodružstvích v Gran Chaku, o boji s nebezpečným jaguárem, ale také s nebezpečnými a podlými lidmi.

Alberto Vojtěch Frič (1882 – 1944) český etnograf, cestovatel, botanik, fotograf a spisovatel - již od mládí projevoval výjimečné nadání v přírodovědných oborech, které ho zajímaly. V letech 1901–1929 podnikl 7 cest do Jižní Ameriky a jednu do Severní, kde se soustředil jednak na sběr kaktusů, jednak objevování nových končin a sběr etnografických materiálů o divoce žijících indiánských kmenech. Jihoameričtí indiáni jej pojmenovali Karaí Pukú (česky Dlouhý lovec), v Evropě byl znám též jako Lovec kaktusů.

Dobrodružné vyprávění o životě jihoamerických indiánů v neprobádaných končinách brazilských a paraguayských pralesů Strýček Indián vyšlo poprvé v roce 1921. Pozdější generace ho zná však jako poutavý příběh plný napětí z edice Karavana, kde vyšel poprvé v roce 1968 s nádhernými ilustracemi Zdeňka Buriana.

Kapitoly:
1. Setkání v lese
2. Calera Marsal
3. Zjizvená tvář
4. Modré slunce
5. Giovanni a Joaquín
6. Utkání
7. Mitápirú
8. Do nového dobrodružství
9. V kruhu u ohně
10. Néne Fióri
11. Cyklón
12. Kůže z jaguára
13. Slovo lovce
14. Jitro na caleře
15. Modrá ocel
16. Strýček Indián
17. Poklady, které lovec našel

Strýček Indián aneb Dobrodružství lovce v Gran Chaku – audiokniha plná dobrodružství od autora Alberta Vojtěcha Friče. Čte Antonín Kaška.