Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Strážcové Varadínu

Strážcové Varadínu

Juraj Červenák

Délka: 17 h 48 min
Interpret: Ernesto Čekan
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2022
Série: Dobrodružství kapitána Báthoryho
Typ souboru: MP3
Velikost: 1.00 GB

DOBRODRUŽSTVÍ KAPITÁNA BÁTHORYHO: KNIHA PRVNÍ

Napínavý mix historického románu a fantasy, ve kterém jedna bitva střídá druhou, a přitom se toho člověk dozví víc, než v hodinách dějepisu.

V první knize série Dobrodružství kapitána Báthoryho vás mistr bojových scén a dramatických zápletek Juraj Červenák přenese do období protitureckých válek v Uhersku, Sedmihradsku, Chorvatsku a Středomoří v letech 1660 až 1664. Hrdinou je šermíř, rytíř a básník Kornel Báthory, který pod maskou cynického a inteligentního drsňáka skrývá velké srdce. První díl popisuje jeho dobrodružnou výpravu za záchranou syna Michala z tureckého zajetí. Kornel Báthory sice po manželčině smrti na syna zanevřel a dal raději přednost vojenské kariéře, nyní ale chce všechno napravit. Osud však chce, aby upřímnost svého pokání prokázal velkými oběťmi a podstoupil nevídané útrapy. Podaří se mu to? A za jakou cenu?

JURAJ ČERVENÁK
Slovenský redaktor, filmový recenzent, spisovatel fantasy a historických románů, tvořící také pod pseudonymem Thorleif Larssen. Od svého literárního debutu v roce 1993 vydal na dvě desítky knih, většinu z nich ve slovenštině i češtině, ale též polštině, ruštině či angličtině. Jeho fantasy tvorba je charakteristická motivy čerpajícími ze slovanské mytologie, proslul knihami o barbaru Conanovi, černokněžníku Roganovi, staroruském bohatýrovi Iljovi Muromcovi a o českém legendárním hrdinovi Bivojovi. Je držitelem mnoha žánrových ocenění včetně Ceny Fantázie a Ceny o nejlepší fantasy a třikrát obdržel Cenu Akademie sci-fi, fantasy a hororu v kategorii Nejlepší česká a slovenská kniha roku. V jeho tvorbě je zřetelný postupný odklon od fantastiky k čistě historickým příběhům.

ERNESTO ČEKAN
Herec a dabér. Narodil se v rodině vysokoškolského učitele a velvyslance a absolventky zpěvu na Hudební Akademii múzických umění v Praze a překladatelky ze španělštiny. Jeho druhým rodným jazykem je španělština. Vystudoval Pražskou konzervatoř a získal angažmá v Městském divadle Most (např. role Porthose v inscenaci D’Artagnan), pak přešel do Městských divadel pražských (např. Šandor Barinkay v Cikánském baronovi). Dnes je na volné noze a spolupracuje s mnoha divadly a divadelními agenturami. V televizi jsme ho mohli vidět např. v Krejzových, Slunečné, nebo v pohádkách Z pekla štěstí a Princezna ze mlejna 2. Věnuje se dabingu (namlouval např. Antonio Banderase).

Nahrávka vznikla podle knihy Juraje Červenáka Strážcové Varadínu, vydané nakladatelstvím Brokilon v roce 2009. Text copyright © Juraj Červenák, 2009. Ze slovenského originálu Strážcovia Varadínu přeložil Robert Pilch. Translation © Robert Pilch, 2009. Čte Ernesto Čekan. Režie, zvuk Jan Koukal. Hudba Mario Buzzi. Technická redakce Jaroslav Janda. Vyrobilo studio Soundguru. Cover, Illustrations © Michal Ivan, 2009. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2022.

Audiokniha Strážcové Varadínu, autor Juraj Červenák, čte Ernesto Čekan.

více

Série Dobrodružství kapitána Báthoryho

Obálka audioknihy Strážcové Varadínu
Strážcové Varadínu
Obálka audioknihy Brána Irkally
Brána Irkally

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma