Obálka audioknihy Císař v exilu

Vydavatel: Audiotéka
Vydáno: 2024
Série: Centrální impérium díl 2

Daniel Hankerson nikdy netoužil stát se císařem. Byl spokojený jako zpravodajec, analytik a hráč pokeru. Jenže osud se nikdy neptá.

Ochromené Impérium čelí své největší hrozbě. Bezohledná nepřátelská koalice už předvedla, že se nezastaví před ničím. Nový protektorát počítal s rychlým vítězstvím, kterého nedosáhl.

Daniel Hankerson, potomek vyvražděného vládnoucího rodu, přežil a rozehrává svou životní partii. Jako novopečený císař se ocitá téměř bez prostředků a musí pečlivě volit spojence. Několik strategických částí Impéria, včetně hlavní křižovatky nadsvětelných bran, se ocitlo v rukou nepřátel.

V souboji technologií i prosté lidské taktiky, mechanizovaných pluků a bojových superlodí může císař Daniel I. sázet na jedinou jistotu: pokud zklame, zemře mnohonásobně více lidí, než kolik zahynulo při totální destrukci planety Paskin.

Císař musí zemřít...

JAN KOTOUČ
Stálice české literární scény zaměřující se především na žánry military sci-fi a space opera.
Jeho prvním dílem byla povídka Příliš blízké setkání, která se v přepracované verzi stala součástí románového cyklu Sektor Hirano, aktuálně čítajícího osm knih. Další autorův cyklus, České země, patří do žánru alternativní historie. Kotouč má na kontě i čtyřdílnou military sci-fi sérii Centrální imperium, přispěl také do série Agent JFK a publikoval množství povídek v různých antologiích.
Za dvoudílnou Tristanskou občanskou válku získal v roce 2012 cenu Aeronautilus a také Encouragement Award.

ONDŘEJ NOVÁK
Rodák z Hradce Králové sbíral divadelní zkušenosti od šesti let v dramatickém kroužku, později v Divadélku Jesličky nebo Klicperově divadle, které úspěšně zúročil při přijímacích zkouškách na Divadelní fakultu JAMU. Po absolutoriu činoherního herectví se stal členem činohry Národního divadla Brno, kde strávil více než 13 sezón. Kalafuna, Figaro, Danceny nebo Ježibaba v Perníkové chaloupce, role, ve kterých se objevoval na jevišti krásného Mahenova divadla. Kromě divadla se věnoval i dabingu, natáčení reklamních rozhlasových i TV spotů a moderování odpolední show v rádiu Kisshády, kde byl i několik let programovým ředitelem nebo kreativním manažerem. Dnes je hercem a moderátorem na volné noze, hlasem pořadu Autosalon, namlouvá a vymýšlí reklamy do rádií, TV, na internet, zajímá se o marketing, copywriting a každý večer se snaží číst pohádky svým dětem.

Audiokniha Císař v exilu, autor Jan Kotouč, čte Ondřej Novák, režie Ondřej Černý.

Série Centrální impérium

Obálka audioknihy Hranice Impéria