Obálka audioknihy O malé víle Plavuňce

Interpret: Jiřina Bohdalová
Vydavatel: Multisonic
Vydáno: 2019

Malá víla Plavuňka s plavými vlásky a pavoučím závojem žije v lese a nejraději se houpá na kapradí a hraje na stříbrnou flétnu. V lese žije spousta lesních skřítků, ale taky zlý had Zmiják, kterého Plavuňka tak okouzlí, že ztratí sílu Plavuňce ublížit. Plavuňka má spoustu práce. Na brouččí louce musí učit květiny, jak mají vonět. Přestože je malá, pomáhá kde může. Sedmikrásce vrátí její vůni, kterou jí ukradl večerní vítr. S kamarádem cvrčkem houslistou a se čmelákem a jeho basou jednoho dne potkají malinkého kouzelníka Bambulína, který pro ně uspořádá čarodějnické představení. Dalším kamarádem malé víly je i bílý koník z louky na konci lesa. Za pomoci černé víly čarodějnice se Plavuňce povede svého kamaráda koníka vyléčit ze zlé nemoci.

EMIL ŠALOUN
Působil v několika hudebních skupinách a orchestrech jako zpěvák, kytarista, autor hudby a textů, psal Večerníčky pro rozhlas, později pro Českou televizi. V roce 1980 emigroval do Německa, kde žije dodnes. Pracuje jako hudební producent, dramaturg a spisovatel píšící hlavně pohádky pro děti.

JIŘINA BOHDALOVÁ
Je jednou z nejznámějších a nejpopulárnějších českých hereček, účinkuje v oblíbených televizních pořadech zábavných i naučných, vyniká jak v komických, tak i vážných rolích. Je oblíbenou vypravěčkou dětských pohádek a večerníčků s nenapodobitelnou interpretací.

Audiokniha O malé víle Plavuňce obsahuje čtyři pohádkové příběhy, které napsal Emil Šaloun. Vypráví Jiřina Bohdalová