• Přeskočit na hlavní obsah
  • Přeskočit na hledání
  • Vládci loutek

    Robert Anson Heinlein

    Délka: 9 h 15 min
    Interpret: Otakar Brousek ml.
    Vydavatel: Walker a Volf
    Vydáno: 2024
    Typ souboru: MP3
    Velikost: 522 MB

    Jedna z nejvýznamnějších knih zlatého věku světové sci-fi. Robert A. Heinlein nám ve své vizi pozvolného ovládnutí lidstva mimozemskými vetřelci ponechal nejen strhující zprávu o paranoidním stavu americké společnosti padesátých let, ale jeho dramatický narativ i po těch letech jako by zrcadlil naši aktuální situaci zde, ve Střední Evropě. Všudypřítomné dezinformace, dokonalé fake news, konspirační teorie, spiknutí vlád a tajných služeb a zdánlivě jednoduchá řešení složitých problémů. Ačkoli jde o napínavý, dechberoucí příběh, je v něm – jak už u Heinleina bývá zvykem – dost mrazivých námětů k zamyšlení.

    "Nejprve přišly zprávy o přistání létajícího talíře v Iowě. Potom dorazilo oznámení prohlašující celou věc za podvrh. Konec příběhu. Případ uzavřen. Až na to, že dva agenti nejtajnější zpravodajské agentury americké vlády z místa přistání zmizeli, aniž podali nějaké hlášení. A ztratili se i další čtyři, vyslaní později. Takže se do celé věci zapojil šéf rozvědky a dva jeho nejlepší agenti. Ti zjistili, že probíhá invaze parazitických mimozemských vetřelců, kteří dokážou pouhým dotykem převzít nad člověkem naprostou kontrolu... A to je teprve začátek.“

    ROBERT ANSON HEINLEIN
    (7.7.1907 – 8.5.1988) byl jeden z nejvlivnějších a nejkontroverznějších spisovatelů science fiction. Společně s A. C. Clarkem a Isaacem Asimovem byli v americké literatuře známi jako „Velká trojka science fiction“ (Big Three).
    Po studiích působil pět let u námořnictva, ale pro onemocnění tuberkulózou musel odejít. Po válce se Robert Anson Heinlein věnoval literární činnosti, publikoval v prestižním magazínu Astounding, v American Legion Magazine, The Saturday Evening Post a dalších.
    Využíval svých znalostí ze studia matematiky a fyziky a s bohatou invencí a vypravěčským darem začal psát povídky a romány pro dospělé i mládež, v nichž se zamýšlí nad rozvojem civilizace a budoucností lidstva. Jako první získal titul Velmistra žánru.

    OTAKAR BROUSEK
    vyrůstal ve slavné herecké rodině. Vystudoval pražskou konzervatoř a po jejím dokončení získal angažmá ve Středočeském divadle Kladno. Od roku 2012 působí v Divadle na Vinohradech. Často ho můžeme vidět ve filmech a televizi a věnuje se také dabování. Propůjčil hlas například profesoru Lupinovi z Harryho Pottera nebo Gurney Halleckovi (Josh Brolin) ve filmu Duna.

    Copyright: © 1951 The Puppet Masters by Robert A. Heinlein
    Translation: © Martin Janda
    Cover: © Petr Šimčík
    Produkce: Jiří W. Procházka, Radek Volf
    Režie a zvuk: Radek Volf
    Střih: Radek Volf
    Nahráno v: Studio Walker & Volf, Praha

    Audiokniha Vládci loutek, autor Robert Anson Heinlein, čte Otakar Brousek ml.

    více

    Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


    Ikona aplikace O2 Knihovna
    V aplikaci O2 Knihovna
    • bez registrace
    • na telefonu i tabletu
    Stáhnout zdarma