Obálka audioknihy Poločas rozpadu

Vydáno: 2017
Série: Postapokalyptická tetralogie Spad

Postapokalyptická tetralogie #2

Válka skončila. Zbyla jen vzpomínka v podobě zničené planety, na jejíž povrch dopadly stovky jaderných hlavic. Starý svět zmizel a ten nový je jiný – divoký, nemilosrdný, radioaktivní… Zbytky lidí se snaží přežít v jeho troskách a vybudovat něco jako civilizaci. Jsou ale takoví, kteří civilizaci nechtějí. Vlastně nechtějí ani divošství. Touží po jediném – dokončit práci, kterou začaly světové mocnosti ve své válce. A proti nim stojí ti, kteří věří v nové začátky. Jenže – stojí tenhle svět vůbec za záchranu?

František Kotleta:
Rodák z Bruntálu, spisovatel, trestanec, podnikatel, jesenický Mauglí a řezník. Pochází z umělecké rodiny, jeho matka byla tanečnice, gymnastka a špionka, kterou pro neohrožené občanské a politické postoje perzekvovali natolik, že byla nucena před StB uprchnout do zahraničí. Její pozoruhodná kariéra agentky CIA, která po celá osmdesátá léta deptala svými úspěchy jak StB, tak KGB, dosud nebyla publicisticky zpracována a je zahalena železnou oponou ukovanou z tajemství, mýtů, legend a polopravd. V polovině devadesátých let zmizela v Brazílii a nejsou o ní žádné zprávy.

O Kotletově otci se také nic neví. Podle některých indicií je jím Michail Gorbačov, kterého Kotletova matka svedla během jeho tajné návštěvy Bruntálu. Podle zlovolných bruntálských jazyků jím ale může být prakticky kdokoliv, kdo kdy ušetřil padesát korun a mohl si dovolit krátké, avšak vzrušující dobrodružství v ilegálním nevěstinci, který Kotletova matka příkladně vedla jako zástěrku svých špionských aktivit.

Borek Kapitančik:
Moderátor, textař, voice-over interpret. Poprvé jeho hlas zazněl v jihomoravském éteru v roce 1991, tehdy na vlnách prvního brněnského soukromého rádia, v letech 1995-2017 působil v Radiu Kiss Hády. Je autorem knihy Pop Story (2003), mapující významná výročí v historii pop-music. Od roku 2006 spolupracuje s brněnským Tyflocentrem, pro nějž načítá časopis Chaloupka a díla nevidomých autorů. Od roku 2008 bývá pravidelně mezi nominovanými na ocenění Brno Top 100 pro nejznámější osobnosti jihomoravské metropole.

Poločas rozpadu - audiokniha obsahuje volné pokračování postapokalyptického románu Spad. Autor František Kotleta. Čte Borek Kapitančik.

Série Postapokalyptická tetralogie Spad

Obálka audioknihy SPAD