Kapřík Metlík v řece

Jan Opatřil

Délka: 5 h 18 min
Interpret: Vilém Čapek
Vydavatel: Kapřík Metlík publishing
Vydáno: 2022
Typ souboru: MP3
Velikost: 299 MB

Máte doma malého rybáře? Hlodá ve vás otázka, jak skutečně žijí kapři? Pak je pohádkový příběh o kapříku Metlíkovi přesně pro vás! Děj vás tentokrát zavede do řeky. Prostředí, v němž voda neustále teče, a kde číhá nejedno nebezpečí. Třeba opeření kormoráni nebo zubatá vydra.

Hlavní postavy příběhu - kapříci Metlík, Šupinka a Břéťa, své dobrodružství začínají pod hrází přehrady. Odtud se vydávají na cestu po proudu. Navštíví tůň jménem Divočina, zdolají jez a dokonce proplují i rybím přechodem! Při svém putování zklamaně zjistí, že i k řece chodí rybáři, ale na druhou stranu získají spoustu nových kamarádů a poznají také sličné kapří slečny - kapřenky.

Předlohou pro audioknihu Kapřík Metlík v řece je úspěšná stejnojmenná kniha Jana Opatřila. Do příběhu vás vtáhne sugestivní hlas skvělého brněnského herce Viléma Čapka. Jednotlivé kapitoly doplní přenádherné pianové melodie výtečného muzikanta a skladatele Jakuba Urbánka.

JAN OPATŘIL je český spisovatel a ilustrátor narozený 17.3.1987 ve znamení ryb. Je autorem dětských knih o kapříku Metlíkovi a vystudoval Fakultu rybářství a ochrany vod v Českých Budějovicích. Je vděčný a šťastný, že dělá práci, která ho baví a velmi si váží podpory svých čtenářů.

VILÉM ČAPEK je český herec, který se narodil v Krnově, vyrůstal v Ostrově u Karlových Varů a 4 roky studoval herectví na konzervatoři v Praze. 5 let hostoval v Národním divadle v Praze, od roku 1997 má angažmá v brněnském divadle Radost. Hraní ho baví a je vděčný, že může radost přinášet i divákům.

JAKUB URBÁNEK je český muzikant a skladatel narozený 27.4.1992. Hraje na klavír a saxofon. Je kapelníkem, zpěvákem a zakladatelem úspěšné hudební skupiny Jay Delver hrající soul-pop. Pro český swingový orchest B-Side Band přearanžoval svoje písničky do big bandových verzí. S Jay Delver vyhrál v roce 2020 soutěž Jazzfruit. Muziku píše srdcem a je šťastný, že dělá, co ho baví.

Audiokniha Kapřík Metlík v řece, autor Jan Opatřil, čte Vilém Čapek.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma
Výchozí pozadí stránky
Pozadí stránky
Výchozí pozadí stránky
Pozadí stránky