Pozadí stránky
Pozadí stránky
Ikona aplikace Abandon Ship

Abandon Ship

Získat pro:

iOS Android

Developer: Plug in Digital
Vydáno: 2022

Platforma: iosandroid

S Abandon Ship se vypravíte na moře a budete objevovat ostrov, bojovat s příšerami a čelit jiným druhům nebezpečí. Sledovat musíte vždy několik věcí současně a svou posádku musíte vést tak, aby odolávala útokům nepřátel. Na začátku si sestavíte čtyřčlennou posádku. Jeden námořník vám už byl přidělen, zbylou trojici si musíte vybrat z pěti uvězněných mužů. Každý má přitom jiné dovednosti a hodí se na určitý typ situace. Hra jim nedopřeje ani chvilku odpočinku, už krátce po vyplutí se totiž setkají s prvním útokem.

V takové situaci je nutné řešit hned několik problémů najednou. Prvním z nich je protiútok, jestliže nepřátelské plavidlo nezničíte, nikdy vám nedá pokoj. Tím dalším je vaše posádka, může se totiž stát, že některý z vašich mužů bude zasažen a potřebuje hned vyléčit. Třetím problémem je stav lodi, pokud ji nepřátelé hodně poškodí, může se potopit. Je tedy potřeba neustále hlídat a opravovat závady. Teprve tehdy, kdy zvládnete řešit všechny trable zároveň, se stáváte správným námořníkem.

Kromě vašeho plavidla se na obrazovce nachází spousta ukazatelů, které vám dávají informace o stavu vaší lodi a posádky. Detailně vidíte, které úseky jsou poškozené, kolik má loď celkově životů a také kolik vody do ní nateklo. Stejné informace vám ukazatele dávají i o lodi nepřítele. Všechny tyto údaje vám pomohou ke zvolení správné taktiky, můžete totiž útočit různými typy děl nebo do nepřátel narazit. Jestli se vám srážka povede, můžete soupeře oslabit natolik, že podlehne čepeli v boji zblízka.

Nová dobrodružství objevujete v režimu prozkoumávání, vaše loď se v něm nachází na obrovské mapě a můžete ji snadno ovládat. Stále se přitom snažíte uniknout kultu a aby se vám to povedlo, musíte vždy splnit určitý počet výzev rozmístěných po mapě.

Kromě hlavní příběhové kampaně je ve hře dostupná i spousta dalšího obsahu, který je možné si zakoupit. V herním módu Freeplay nebudete ničím omezeni a světem budete moci proplouvat dle libosti. Kromě tohoto režimu si můžete připlatit i za další čtyři balíčky, jež dohromady obsahují více než šest hodin zábavy.

více
Snímek obrazovky aplikace Abandon Ship
Snímek obrazovky aplikace Abandon Ship
Snímek obrazovky aplikace Abandon Ship
Snímek obrazovky aplikace Abandon Ship
Snímek obrazovky aplikace Abandon Ship
Snímek obrazovky aplikace Abandon Ship
Snímek obrazovky aplikace Abandon Ship
Snímek obrazovky aplikace Abandon Ship

Naše recenze

Abandon Ship je skvělým strategickým titulem. Možná chvíli potrvá, než se zorientujete ve všech ukazatelích a naučíte se zacházet se všemi nástroji. Hra vás jimi naštěstí provede. Jakmile ale základy pochopíte, čeká vás spousta hodin plných dobrodružství. Obtížnost hry si zároveň můžete nastavit dle potřeby.

více

Tipy a triky

Vaše posádka se neskládá pouze z jednoho námořníka. Rozdělte tedy všem mužům úkoly.

Nezapomeňte také, že vykonávání aktivit jako oprava lodi nebo nabíjení děl trvá kratší dobu, když se na tom podílí více lidí.

Hlídejte zdraví svých mužů, jestliže nějaký z nich utrpí zranění, okamžitě jej vylečte.

Nepouštějte se do soubojů v případě, že byla vaše loď vážně poškozena.

Následující informace můžou
ovlivnit zážitek z objevování hry.

Chci to vidět