Castlevania: Symphony of the Night

Developer: KONAMI
Vydáno: 2020

Platforma: iosandroid

Symphony of the Night vyšla poprvé v roce 1997 na konzoli PlayStation a okamžitě se stala herní klasikou. Jedná se o jeden z nejlepších dílů série, která spolu s Metroidem založila nový žánr „metroidvania“ (Metroid + Castlevania = metroidvania).

Z obrázků se Castlevania může jevit jako obyčejná akční plošinovka, ale je mnohem víc než to. Děj je zasazen do rozsáhlého, nelineárního prostředí, které můžete svobodně prozkoumávat. Jediné, co vás limituje, jsou vaše schopnosti. Do některých míst se dostanete jen tak, že se proměníte v netopýra, vlka nebo mlhu. A to na začátku prostě neumíte. Postupem hrou získáváte nejen nové schopnosti, ale vylepšujete také základní vlastnosti. Tím se Castlevania zařazuje mezi RPG. Prostě komplexní herní zážitek.

Mobilní verze je víceméně věrná originálu. Přidává akorát achievementy, které představují odměnu za úspěchy v boji, a funkci Pokračování. Ovládání se řeší přes virtuální tlačítka anebo externí ovladač.

více

Tipy a triky

I když mobilní verze přidává virtuální tlačítka a možnost pokračovat z místa, kde jste (neslavně) skončili, k hraní opravdu důrazně doporučujeme připojení fyzického ovladače. Castlevania není žádná hopsačka pro děti, ale hardcore hra.

A ještě jeden tip pro uživatele iPhonů: před investicí si ověřte, zda autoři opravili chybu s padáním hry po spuštění. Jak? Stačí se podívat na nejnovější recenze na App Store.

Následující informace můžou
ovlivnit zážitek z objevování hry.

Chci to vidět