Grimvalor

Developer: Direlight
Vydáno: 2020

Platforma: iosandroid

Grimvalor je dalším z mnoha pokusů o mobilní Dark Souls, což je PC a konzolová hra pověstná svou vysokou obtížností. Druhým dechem dodáváme, že jde o celkem úspěšný pokus. Grimvalor je podobně jako jeho vzor hrou obtížnou, ale přesto férovou.

Je to svižná rubačka s prvky RPG, kde je sebemenší chyba trestaná smrtí. Boj sestává z precizně načasovaných útoků a uhýbáním před útoky nepřítelovými. Časem dostanete do vínku i útoky speciální, ovšem s těmi musíte šetřit, jelikož vybíjejí cennou energii.

Velkým plusem je otevřenost světa. Budete se vracet do míst, kde už jste byli, a hledat nová rozcestí. Místy je to konsternující, ale aspoň člověk nemá pocit, že by ho někdo vodil za ručičku. O tom Dark Souls ani Grimvalor přeci není…

více

Tipy a triky

Zdarma je pouze první akt, zbytek hru si musíte odemknout prostřednictvím nákupu v aplikace v hodnotě zhruba 180 Kč. Onen první akt je ale sám o sobě velkou porcí, kterou i vzhledem k obtížnosti nedokáže každý hráč zdolat. Zkušeným dobrodruhům zabere zhruba hodinu a půl.

Následující informace můžou
ovlivnit zážitek z objevování hry.

Chci to vidět