Dota Underlords

Developer: Valve Corporation
Vydáno: 2020

Platforma: iosandroid

Dota Underlords je zástupcem zbrusu nového žánru autobattlerů. Představte si to jako mix šachové partie a hry na hrdiny. Na šachovnici nerozestavujete figurky, nýbrž hrdiny se specifickými vlastnostmi a dovednostmi. Někdo je vynikající na útok ze zálohy, jiný jde do střetu jako tank v první linii.

S hrdiny ovšem během partie nehýbete. Bojují sami. O vítězství rozhoduje výběr hrdinů, jejich rozestavění a synergie mezi nimi. Je to prostě hra, kde úspěch závisí na přípravě a dobře zvolené taktice. Vítěz dostane peníze navíc, poražený ztratí pár bodů zdraví. Následuje opět přípravná fáze a nakupování, případně vylepšování hrdinů. Hraje se přitom do té doby, dokud se nevyřadí všech sedm soupeřů a nezůstane jeden vítěz.

Toto je obecný popis, který platí víceméně pro všechny autobattlery. Dota Underlords je specifická především tím, že kromě online hry nabízí i souboj proti počítačem řízeným nepřátelům. Díky tomu se skvěle hodí pro mobily.

více

Tipy a triky

Boj proti botům má tu výhodu, že se dá urychlit anebo v případě potřeby pozastavit. Nevýhodou většiny autobattlerů je totiž to, že jedna partie trvá strašně dlouho – klidně i tři čtvrtě hodiny. U Doty dáte jednoduše pauzu a posléze na hru navážete.

Následující informace můžou
ovlivnit zážitek z objevování hry.

Chci to vidět