Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka knihy Nesmyslnost

Nesmyslnost

Dan Ariely


Tato e-kniha je dostupná ve formátech:

ePUB Mobi

Dostupnost formátů zavisí na vydavateli. E-knihy mají velikost od 1 MB do 30 MB.


Vydavatel: Práh
Vydáno: 2024
Jazyk: český
Počet stran: 360

Autor bestselleru Jak drahé je zdarma?

Co lidi vede k tomu, aby uvěřili dezinformacím a konspiračním teoriím?

Dezinformace nás ovlivňují každý den, jak v osobní rovině, tak i na společenské úrovni – od světa sociálních sítí po politické debaty, od běžných rozhovorů v supermarketech až po osobní vztahy v rodině. Přestože si uvědomujeme některá nebezpečí, která dezinformace představují, velikost tohoto problému je mnohem větší.

Přední sociální vědec Dan Ariely ve své knize Nesmyslnost tvrdí, že pokud chceme pochopit podstatu iracionální přitažlivosti nepravdivých informací, musíme nejprve porozumět problému. Ukazuje se, že dezinformace působí na něco, co je nám všem vrozené – ať už politicky stojíme na pravém nebo levém křídle –, a jedině když tomuto psychologickému jevu porozumíme, můžeme začít bojovat proti jeho dopadům.

Kniha Nesmyslnost, která je založena nejen na autorově dlouholetém studiu, ale i na Arielyho osobní zkušenosti, kdy byl sám terčem dezinformací, nám otevírá oči a komplexně analyzuje psychologické faktory způsobující, že jinak racionální lidé přijímají hluboce iracionální přesvědčení.

DAN ARIELY je profesorem psychologie a behaviorální ekonomiky na Duke University. Je zakladatelem ústavu Center for Advanced Hindsight, spoluautorem dokumentárního filmu (Dis)Honesty: The Truth About Lies a třikrát se se svými knihami umístil na prestižním žebříčku nejprodávanějších knih deníku New York Times. Mezi jeho bestsellery patří tituly Jak drahé je zdarma? nebo Peníze a zdravý selský rozum. Arielyho vystoupení v rámci TED Talks má přes 27 milionů zhlédnutí.

více

Jak číst zakoupené e-knihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma