Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka knihy Hora v moři

Hora v moři

Ray Nayler


Tato e-kniha je dostupná ve formátech:

ePUB Mobi PDF

Dostupnost formátů zavisí na vydavateli. E-knihy mají velikost od 1 MB do 30 MB.


Vydavatel: Host
Vydáno: 2024
Jazyk: český
Počet stran: 408

Lidstvo objevuje inteligentní život v podobě nového druhu chobotnic s vlastním jazykem a kulturou.

Nadnárodní technologická korporace Dianima uzavírá odlehlé souostroví Con Dao, kde se objevil dosud neznámý a zřejmě vysoce inteligentní druh chobotnic. Bioložka Ha Nguyenová, která se chováním hlavonožců zabývá celý život, nadšeně sáhne po příležitosti je studovat. Vydává se na souostroví a připojí se k týmu Dianimy, tvořenému ostřílenou náčelnicí ostrahy a prvním (a dost možná i posledním) androidem na světě.

Chobotnice mohou být klíčem k bezprecedentnímu průlomu v rozvoji mimolidské inteligence. Zatímco se doktorka Nguyenová pokouší s čerstvě objeveným druhem navázat kontakt, síly větší než Dianima se snaží ukořistit hlavonožce pro sebe.

Nikdo se však ještě nezeptal na názor samotných chobotnic. Ani na to, co mají v plánu.

Úchvatný románový debut Raye Naylera Hora v moři je nejen thrillerem z blízké budoucnosti a meditací o podstatě vědomí, ale též ekologickým voláním do zbraně a ohromujícím ponorem do pokladů i trosek dědictví lidstva.

–––

Naylerův mistrovský debut kombinuje fascinující vědu s prokreslenými postavami a přináší hluboký ponor do podstaty inteligentního života. […] Toto napínavé zkoumání lidského — a nelidského — vědomí je nejen zábavné, ale také intelektuálně důsledné.
— Publishers Weekly

V době, kdy jsme přesyceni dystopickými příběhy, je Naylerova kniha zvláštní, protože téměř postrádá cynismus. Jediným neodpustitelným hříchem je zde lhostejnost. Hora v moři naznačuje, že všechny naše apokalyptické představy jsou jen iluze. Nebojíme se, že svět skončí — bojíme se, že neskončí a že se nakonec budeme muset vypořádat s důsledky své vlastní zkázy.
— The New York Times

Hora v moři je nesmírně originální, skvěle napsaný a nezapomenutelný románový skvost. Ray Nayler je jedním z nejzajímavějších nových autorů, jejichž knihy jsem v posledních letech četl.
— Blake Crouch, autor románu Temná hmota

Hora v moři je prvotřídní spekulativní thriller, který dokáže být fascinující, brutální, silný i osvobozující. Kniha klade hluboké otázky o umělé a nelidské inteligenci a její odpovědi jsou vzrušující a provokativní.
— Jeff Vandermeer, autor románu Anihilace 

více

Jak číst zakoupené e-knihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma