Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka knihy Babylon

Babylon

R. F. Kuangová


Tato e-kniha je dostupná ve formátech:

ePUB Mobi PDF

Dostupnost formátů zavisí na vydavateli. E-knihy mají velikost od 1 MB do 30 MB.


Vydavatel: Host
Vydáno: 2024
Jazyk: český
Počet stran: 583

Román z alternativní historie prodchnutý magií od autorky bestselleru Maková válka 

Traduttore, traditore: Akt překladu je vždy aktem zrady.

Rok 1828. Sirotka Robina Swifta odveze tajemný profesor Lovell z Kantonu do Londýna. Tam Robin celé roky studuje klasické jazyky a čínštinu a připravuje se na den, kdy nastoupí na prestižní Královský ústav překladatelství při Oxfordské univerzitě. Tento ústav, zvaný též Babylon, je hlavním světovým střediskem překladatelství a také magie. Stříbrodělství, umění zhmotňovat význam ztracený v překladu pomocí kouzelných stříbrných slitků, poskytlo Britům nevídanou moc a teď se uplatňuje při kolonizačních snahách impéria.

Pro Robina je Oxford utopií, jež žije věděním. Vědění je však poslušné moci a Robin jako mladý Číňan vychovaný v Británii pochopí, že sloužit Babylonu znamená zrazovat svou vlast. Začne váhat mezi Babylonem a tajným spolkem Hermés, usilujícím o zastavení imperiální expanze. Když se Británie vrhne kvůli stříbru a opiu do nespravedlivé války s Čínou, Robin se musí rozhodnout…

Lze změnit vlivné instituce zevnitř, nebo se revoluce skutečně neobejde bez násilí?

–––

Ponurý a drásavý román. Kouzlo fantasy často spočívá v útěku před skutečným světem, ale tady úniku není; Kuangová žánrovým přístupem skutečnou historii nezměkčuje, nýbrž vyhrocuje.
— The Guardian

Babylon si vysloužil obrovskou chválu a plně si ji zaslouží. Je to Zlatý kompas Philipa Pullmana v duchu Pátého ročního období N. K. Jemisinové: vynalézavý a podmanivý, strhující a precizní. Kuangová je neúprosně disciplinovaná, přestože je zároveň hravá a nebojí se experimentovat.
— The New York Times

Babylon od cenami ověnčené R. F. Kuangové, tematicky navazující na Tajnou historii a svým vyzněním reagující na román Jonathan Strange & pan Norrell, rozkrývá studentská povstání, koloniální odboj i používání jazyka a překladatelství coby hlavních nástrojů britského impéria. 

více

Jak číst zakoupené e-knihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma