Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka knihy Všechen můj hněv

Všechen můj hněv

Sabaa Tahirová


Tato e-kniha je dostupná ve formátech:

ePUB Mobi PDF

Dostupnost formátů zavisí na vydavateli. E-knihy mají velikost od 1 MB do 30 MB.


Vydavatel: Host
Vydáno: 2023
Jazyk: český
Počet stran: 368

Román o mladé lásce, starých křivdách a odpuštění od autorky série Jiskra v popelu

Láhaur, Pákistán. Tehdy.

Misbáh je milovnice příběhů a snílek. V dohodnutém sňatku se právě provdala za Taufika. Poté co jejich mladými životy otřese tragédie, odjedou do Spojených států a v naději na nový začátek si otevřou motel.

Juniper, Kalifornie. Teď.

Sal a Núr jsou víc než nejlepší přátelé — jsou rodina. Vyrůstali spolu v malém kalifornském pouštním městě Juniper jako vyděděnci a naučili se jeden druhému rozumět tak, jak to nikdo jiný neuměl. Tedy až do ošklivé hádky, která jejich pouto zdánlivě přetrhla. Sal se při studiu posledního ročníku střední školy snaží udržet v chodu rodinný motel, zatímco jeho matka Misbáh po vážné nemoci zemře a otec utápí problémy v alkoholu. Núr se pohybuje na tenkém ledě — ve volném čase pracuje v obchůdku svého vznětlivého strýce a snaží se před ním zatajit, že se hlásí na univerzitu, aby jednou provždy unikla ubíjejícímu stereotypu maloměsta.

Když se Salovi jeho pokusy odvrátit krach rodinného podniku vymknou z rukou, on i Núr si musí položit otázku, jakou cenu má jejich přátelství a jestli je dokážou navzdory všemu zachránit.

–––

Všechen můj hněv je tragický milostný příběh dvou teenagerů, kteří se snaží pochopit, co to znamená mít domov, když máte pocit, že nikam nepatříte.
— The New York Times

Brilantní, nezapomenutelný a trýznivý současný román o rodině a odpuštění, lásce a ztrátě v rozsáhlém příběhu, který se proplétá napříč generacemi a kontinenty.
— Kirkus

Tahirová zkoumá těžká témata — smutek, rasismus, finanční nouzi, trauma a zneužívání drog a alkoholu — v drsném příběhu, který sleduje dvě generace pákistánské rodiny žijící v Americe. Silný, niterně vyprávěný román.
— Publishers Weekly

více

Jak číst zakoupené e-knihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma