Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka knihy Bolest

Tato e-kniha je dostupná ve formátech:

ePUB Mobi

Dostupnost formátů zavisí na vydavateli. E-knihy mají velikost od 1 MB do 30 MB.


Vydavatel: Práh
Vydáno: 2022
Jazyk: český
Počet stran: 400

Mnoho let po bolestném rozchodu se k Iris vrací její dávná láska z mládí a přináší do jejího života radost, vášeň i hořkosladké vzpomínky. Iris, úspěšná ředitelka jedné jeruzalémské základní školy, která před deseti lety utrpěla vážná zranění při teroristickém útoku, se ocitá na rozcestí. Má dovolit milenci z mládí vyléčit staré rány a ulevit jí od bolesti? Nebude uzdravení vykoupeno bolestí jejích nejbližších?

Bolest je silný a odvážný román o dvou velkých láskách, které si vzájemně stojí v cestě, o boji mezi touhou oživit minulost a závazkem vůči živé přítomnosti. Cruja Šalevová si klade otázku, zda pravá podstata lásky spočívá v oddanosti nebo ve svobodě a zda a jak necháváme společnost a politiku, aby řídila náš soukromý život. Svým nezaměnitelným způsobem dokáže Šalevová tyto zásadní otázky přetavit v živou a strhující zápletku.

Cruja Šalevová (צרויה שלו) se narodila v roce 1959 v kibucu Kineret a je nejoceňovanější a nejpřekládanější současnou izraelskou autorkou. Pochází z literární rodiny, kromě vlastní románové tvorby působí také jako nakladatelská redaktorka. V roce 2004 byla zraněna při bombovém útoku a svou zkušenost promítla právě do románu Bolest.

Její knihy byly přeloženy do téměř tří desítek jazyků, a nejen v Izraeli se hned po vydání staly bestsellery. Šalevová za svou románovou tvorbu získala řadu předních literární ocenění (mimo jiné francouzskou cenu Femina). Česky dosud vyšel jen román Milostný život (2003), který se dočkal i filmové podoby. Bolest je jejím šestým románem.

více

Jak číst zakoupené e-knihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma