Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka knihy Green Deal: Strašák, nebo jedinečná šance?

Green Deal: Strašák, nebo jedinečná šance?

Jeremy Rifkin


Tato e-kniha je dostupná ve formátech:

ePUB Mobi PDF

Dostupnost formátů zavisí na vydavateli. E-knihy mají velikost od 1 MB do 30 MB.


Vydavatel: Walden Press s.r.o.
Vydáno: 2022
Jazyk: český
Počet stran: 236

Předpověděl nástup třetí průmyslové revoluce opřené o nové informační a komunikační technologie. S velkým předstihem definoval význam nanotechnologií. Nyní vlivný americký ekonom a vizionář Jeremy Rifkin dokládá nevyhnutelnost dekarbonizace, decentralizaci v energetice a nástup nových ekonomických systémů šetrných k životnímu prostředí. Green Deal je povinnou četbou pro všechny, kdo v Zelené dohodě pro Evropu spatřují výjimečnou příležitost i „mrtvého koně", jak se nedávno vyjádřil bývalý český ministr životního prostředí (!)...

Nezbytnost proměny hospodářských systémů, opřených dosud o fosilní paliva, dokládá Rifkin na řadě konkrétních případů. Okrajově zmiňuje i ten, který nyní musí akutně vyřešit celá Evropa: odstřižení se od závislosti na ruském plynu i ropě. A přestože to bude zřejmě znamenat zpomalení procesu dekarbonizace, intenzivněji než kdykoliv v minulosti vyvstává potřeba alternativních, obnovitelných zdrojů energie.

Ve svém novém titulu Rifkin předkládá možnosti, jak řešit klimatické změny transformací globální (i lokální) ekonomiky. Green Deal přináší podle něj změnu organizace práce, vznik nových profesí a oborů a bude mít i zásadní dopad na proměnu hodnot a priorit ve společnosti.

Kniha je doplněna texty řady tuzemských odborníků: Danuše Nerudové z Mendelovy univerzity, environmentálního experta Jakuba Hrušky, podnikatele Jiřího Kůse, Štěpána Chalupy z Komory obnovitelných zdrojů energie nebo Dagmar Milerové-Práškové z INCIEN.

více

Jak číst zakoupené e-knihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma