Na konci října

Koupit za 239 Kč Cena včetně DPH


Tato e-kniha je dostupná ve formátech:

ePUB Mobi pro Kindle PDF

Dostupnost formátů zavisí na vydavateli. E-knihy mají velikost od 1 MB do 30 MB.


Vydavatel: Prostor
Vydáno: 2020
Jazyk: český
Počet stran: 400

V indonéském utečeneckém táboře umírá nezvykle mnoho mladých lidí, údajně na krvácivou horečku. Světová zdravotnická organizace vysílá na místo špičkového amerického epidemiologa Henryho Parsonse, aby odebral vzorky. Ten na místě nachází stany plné mrtvol, mezi oběťmi jsou i lékaři. Je si jistý, že pustošivá nemoc je něco nového, neznámého, co teprve vzniká a vyvíjí se. Do ochromeného tábora přijíždějí vědecké a lékařské týmy. Současně je nutné co nejdříve vystopovat všechny potenciálně nakažené, kteří ho v posledních měsících opustili. Jedním z nich je muslimský taxikář mířící s miliony věřících na pouť do Mekky.

Zatímco se vědci a lékaři snaží odhalit nemilosrdného soupeře, nemoc decimuje obyvatelstvo po celé planetě, také Henryho žena Jill a jejich děti čelí stále nižším šancím na přežití. Šíří se panika a konspirační teorie o spiknutí. Vzniká podezření, že nejde o přirozený virus, ale že pochází z laboratoře. Napjaté mezinárodní vztahy se vyostřují. Ve vládě USA se formuje skupina s přesvědčením, že virus je aktem biologické války, a chystá se na domnělý útok stejně riskantně odpovědět. Nyní už nejde jen o zastavení pandemie, ale o záchranu civilizace.

Prorocký příběh jednoho ze současných nejvýznamnějších spisovatelů literatury faktu a nositele Pulitzerovy ceny nás varuje před arogancí moci a křehkostí našeho světa. Navíc je fascinující výpravou do historie patogenů a infekčních chorob. Kniha byla přeložena do 14 jazyků včetně čínštiny a japonštiny.

Nositel Pulitzerovy ceny Lawrence Wright (1947) je spisovatel, scénárista, redaktor The New Yorker Magazine a člen Centra pro právo a bezpečnost na New York University School of Law. Nejvyšší americké literární ocenění získal za faktografickou knihou z roku 2006 The Looming Tower o al-Káidě a útocích jedenáctého září, k jeho dalším titulům patří nonfiction Going ClearGod Save Texas nebo beletristická kniha God’s Favorite. Žije s manželkou v texas­kém Austinu.

Až děsivě prorocká kniha o smrtícím viru, který se rozšířil z Asie po celém světě… kniha, kterou neodložíte, dokud nedočtete poslední stránku. Nepochybně má všechny rysy budoucího bestselleru.

New York Post

Kromě strhujícího děje obsahuje i líčení minulých světových pandemií, vysvětlení toho, jak fungují patogeny, i temné varování před tím, co může způsobit globální oteplování… kniha, z níž mrazí, znepokojivá a přízračně načasovaná.

Kirkus Reviews

Podmanivý román od první do poslední stránky. Wright přichází s příběhem sepsaným ve stylu Michaela Crichtona. Mrazivě klidný, věcný styl vyprávění založeného na důkladném studiu podkladů líčí budoucí svět v zajetí devastujícího viru…

Richard Preston, autor The Hot Zone

Některé beletristické knihy jako by kopírovaly dnešní zpravodajské titulky, jiné se záhadnou jasnozřivostí předvídají blízkou budoucnost. Ta Wrightova patří k těm druhým, mnohem vzácnějším případům.

Daniel Burke, CNN

více

Jak číst zakoupené e-knihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma