Klus, Sheeran nebo Iko Iko - 7 nejoblíbenějších uvítaček, kterými potěšíte své volající!
16. 5. 2022 9:38 | Patricie Kolohnátková

Chcete své volající přivítat originálně nebo jim ukázat, jak skvělý hudební vkus máte? Přesně pro vás tu je služba Uvítací melodie! Než zvednete telefon, místo zdlouhavého tú tú se začne volajícím přehrávat některý z hitů, který si nastavíte.

Ještě službu Uvítací melodie neznáte? Jde o skladbu nebo hlášku, kterou uslyší volající, než přijmete hovor. Vyberte si melodii, originální zvuk nebo filmovou hlášku podle svého vkusu a pobavte sebe i své přátele!

Různé uvítací melodie navíc můžete přiřadit podle vlastní fantazie různým osobám ve svém adresáři či skupinám volajících. Pro přehrávání si lze také vybrat jen některé dny v týdnu nebo si zvolit jinou melodii pro každou denní dobu.

Všechny uvítací melodie najdete na webu O2 Knihovny https://www.o2knihovna.cz/uvitaci-melodie/ a pohodlně je můžete spravovat v aplikaci O2 Knihovna.

Nevíte si rady, jakou melodii vybrat?

Tady je sedmička těch aktuálně vůbec nejoblíbenějších!!!

7. CALVIN HARRIS & DUA LIPA: ONE KISS

Číslo sedm nejstahovanějších uvítaček patří skotskému hitmakerovi Calvinovi Harrisovi. Ve skladbě One Kiss se spojil se zpěvačkou Dua Lipa a spolu vytvořili prázdninový electro pop s prvky tropical housu a retro zvukem 90. let.

One Kiss doputovala na vrchol hitparád v osmnácti zemích a v Brit Awards byla vyhlášena skladbou roku.

6. MASKED WOLF: ASTRONAUT IN THE OCEAN

Pilotní singl z mixtapu Astronomical, to je Astronaut In The Ocean rappera Masked Wolfa. Když přitom skladba vyšla, v rodné Austrálii si jí nejdřív nikdo nevšiml. O pár měsíců později ji ale objevili TikTokeři, a pak se strhla lavina.

Masked Wolf za ni byl nominovaný na pět prestižních cen ARIA včetně Umělce roku a třeba na YouTube má přes 300 milionů shlédnutí.

5. TOMÁŠ KLUS: POCITY

Tomáše Kluse asi není nutné nijak dlouze představovat. Nejúspěšnější český písničkář, herec a aktivista má na svém kontě celkem devět desek.

Pocity jsou druhým singlem z jeho debutového alba Cesta do (zá)hudby z roku 2008, kam si v pouhých jednadvaceti sám napsal nejen hudbu a texty, ale také si ho produkoval.

4. TONES AND I: DANCE MONKEY

Australanka Tones And I věděla už od narození, že chce být zpěvačkou a dělala pro to všechno, třeba i zpívala na ulici. V březnu 2019 ji konečně podepsalo vydavatelství Sony, pod kterým vydala svůj vůbec první singl Dance Monkey. A hned to byl hit!

Nakažlivá pecka se stala jedničkou ve třiceti zemích a u rodných protinožců dokonce zbořila rekord v počtu týdnů na vrcholu hitparády.

3. ED SHEERAN: BAD HABITS

Taneční hitovka Eda Sheerana Bad Habits vyšla v polovině loňského roku a od té doby už se stala klasikou. Jde o první singl Edovy nejnovější desky s názvem = a zajímavostí je, že nahrávka vyšla nejen v digitální podobě a na CD, ale i jako retro kazeta.

2. RITON X NIGHTCRAWLES feat. MUFASA & HYPEMAN: FRIDAY (DOPAMINE RE-EDIT)

Co se stane, když se spojí britský DJ Riton a skotský housový projekt Nightcrawlers? Nic jiného, než fantastická pecka Friday!

A vaši volající si ji můžou užít v Dopamine Re-Editu, který je jako stvořený pro horké letní večery.

1. JUSTIN WELLINGTON feat. SMALL JAM: IKO IKO (MY BESTIE)

Skladbu Iko Iko s původním názvem Jock-A-Mo vydal už v roce 1953 James Sugar Boy Crawford, tehdy ale v hitparádách úspěch neměla. O ten se poprvé postarala dívčí skupina Dixie Cups v roce 1965 a od té doby její cover vytvořil třeba Němec Captain Jack či se objevila ve filmu Rain Man.

Verze Justina Wellingtona, rodáka z Papui Nové Guiney, se skvěle umístila třeba v Belgii, Maďarsku, Německu nebo v Nizozemí.